Nominanti na Českého lva pohodlně na DAFilms, po filmu živě online s režiséry

Blíží se svátek všech příznivců českého filmu, udílení cen Český lev, a s ním i tradiční online speciál na streamovacím portálu DAFilms. Až do neděle 13. března si mohou diváci na jednom místě vychutnat nominované filmy na 29. Českého lva a rovněž se zapojit do diskuzí s českými režisérkami a režiséry. Diskuze budou probíhat online ve formě živých streamů po dobu dvou týdnů před slavnostním vyhlášením, které proběhne v sobotu 5. března v přímém přenosu České televize.

Tradiční přehlídka nominovaných filmů na Českého lva v letošním roce divákům nabídne jedenáct celovečerních a šest krátkých filmů. Navíc budou zdarma dostupné televizní minisérie a vybrané epizody televizních seriálů. V nabídce filmů nebude chybět snímek Okupace, který získal 13 nominací, Muž se zaječíma ušima s 11 nominacemi, v online premiéře uvedený snímek Atlas ptáků s 9 nominacemi nebo úspěšný animovaný film Moje slunce Mad, který do lvího klání vstupuje se 4 nominacemi.

Součástí speciálu k 29. Českému lvu budou i online diskuze s režiséry nominovanými za nejlepší celovečerní hraný, animovaný a krátký film. Od 21. února každý všední den večer od 20:30 se mohou diváci se svými dotazy zapojit do debaty s Janem Prušinovským, Michaelou Pavlátovou, Olmem Omerzuem, Martinem Šulíkem a dalšími tvůrci. Živé streamy budou moderovat Petr Vizina a Táňa Zabloudilová a až do slavnostního vyhlášení budou vždy dostupné na webu DAFilms a na facebookovém profilu Českého lva a DAFilms. Výběr z rozhovorů přinese také kanál Totalfilmu na YouTube.

„V průběhu roku 2021, v období zavřených kin, jsme si v rámci Českého lva poprvé vyzkoušeli propojit sledování filmu s možností živých streamů s režiséry. Toto spojení filmů, jejich tvůrců a filmových diváků je pro nás mimořádně důležité, proto jsme rádi, že v diskuzích můžeme pokračovat v průběhu roku v naší sérii DAFilms Živě nebo právě nyní během online speciálu k 29. Českému lvu,“ říká výkonná ředitelka DAFilms Diana Tabakov.

Přehlídka nominovaných filmů probíhá ve spolupráci s Českou filmovou a televizní akademií, která výroční ceny Český lev uděluje. V letošním roce členové akademie vybírali ze 101 hraných, dokumentárních, animovaných a krátkých filmů i televizních děl, z nichž 25 titulů získalo nominaci, a budou se ucházet o sošky Českého lva. Nejvíce nominací získaly filmy Okupace a Zátopek, mezi další favority 29. ročníku se dále řadí Muž se zaječíma ušima, Atlas ptáků nebo Chyby.

Program živých streamů na DAFilms.cz:

  1. 2. – Denisa Grimmová, Jan Bubeníček (Myši patří do nebe)
  2. 2. – Olmo Omerzu (Atlas ptáků, Poslední den patriarchátu)
  3. 2. – Michaela Pavlátová (Moje slunce Mad)
  4. 2. – Martin Šulík (Muž se zaječíma ušima)
  5. 2. – Jan Prušinovský (Chyby)
  6. 2. – Václav Neužil* (Zátopek)
  7. 3. – Anna Podskalská (Rudé boty)
  8. 3. – Michal Nohejl (Okupace)
  9. 3. – Eliška Kováříková, Adam Struhala (Příběh hrůzostrašné Eliz)
  10. 3. – Diana Cam Van Nguyen (Milý tati)

* Václav Neužil v diskuzi zastupuje režiséra Davida Ondříčka, který se nemůže diskuze zúčastnit.

Živé streamy na DAFilms najdete zde.

-red-
zdroj: Martin Černý, DAFilms.cz
foto/video: Totalfilm Media © 2022