Belle: Do kin míří novinka mistra japonské animace (trailer)

Do kin zamíří nejnovější počin mistra japonské animace Mamoru Hosody Belle. Známý tvůrce již před lety mluvil o své fascinaci klasickým francouzským příběhem Kráska a zvíře. Ve svém sedmém filmu tak předkládá svým fanouškům zcela originální a ryze současné pojetí. Podívejte se na český trailer. Do kin Belle uvede 24. března Asociace českých filmových klubů.

Hosoda před námi otevírá dva světy, naprosto rozdílné a přesto bytostně propojené. Prvním je japonská vesnice, v níž plachá a neobratná Suzu prožívá svůj neutuchající smutek ze smrti matky, která jí vzala schopnost zpívat a odcizila ji jejímu otci.

Druhým je virtuální svět „U“, do nějž může vstoupit kdokoli, začít znovu a (třeba i) změnit svět. A právě tady se Suzu mění v Belle, znovu nachází svůj hlas a díky svým písním plným toho nejupřímnějšího citu se stává hvězdou „U“. Kromě obdivovatelů tu ale potkává i Zvíře, zjizvenou obludu, zápasící v bojových uměních, brutální, nespoutanou  a samotářskou. Společně se vydávají na cestu dobrodružství, nebezpečí a lásky, na cestu, která odhalí jejich skutečné já.

Belle (foto: AČFK)

“Je to především další velký krok v Hosodově kariéře, vyzrálý projekt, hluboký a komplexní film zpracovávající několik různorodých témat a inspirací, které však díky Hosodovu talentu nevyzní chaoticky, ale jako gesamtkunstwerk, tedy umělecké dílo, v jehož rámci se hluboké sdělení propojuje s fascinujícím vizuálním stylem,” vysvětluje programový ředitel AČFK Jan Jílek.

Mamoru Hosoda (foto: Takeshi Shinto)

Belle je Hosodův sedmý film. Mezinárodního uznání se Hosodův animační talent dočkal po filmu Mirai, dívka z budoucnosti, který byl nominován mj. na Oscara v kategorii nejlepší animovaný film a na 46. ročníku cen Annie získal Cenu za nejlepší nezávislý animovaný film.

-red-
foto/video: Asociace českých filmových klubů © 2022