HBO Max uvede českou originální kulinářskou road show s Lukášem Hejlíkem

Spolu & hladoví je výletem do světa gastronomie, putováním po krásách Česka i cestou otce a dospívající dcery jeden k druhému. Osmidílná lifestylová série s foodie celebritou Lukášem Hejlíkem a jeho dcerou Klárou Hejlíkovou bude mít premiéru 1. dubna na HBO MAX v rámci celé Evropy a USA, kde HBO Max vysílá. Show se tak stává první originální sérií uvedenou v rámci tvorby obsahu pro novou streamingovou platformu. Ta byla u nás spuštěna 8. března.

Lukáš a Klára sdílejí vášeň pro dobré jídlo a cestování. Rádi poznávají zajímavou architekturu, design, kvalitní a pestrou gastronomii, neobvyklá místa nebo ubytování. Na svých cestách se navíc potkávají s lidmi, kteří jsou špičkami ve svém oboru. Jednotlivé díly se věnují aktuálním tématům z oblasti foodie scény, ekologie nebo urbanismu. Diváci však hrdiny sledují především na jejich cestě za poznáním sebe samých i za poznáním vzájemným: Lukáš se se svou dcerou z prvního manželství totiž vídá jen každý druhý víkend.

Spolu a hladoví (foto: HBO MAX)

„Co 14 dní si k sobě s mou dcerou Klárou hledáme cestu, ale když vyrazíme do přírody a nebo zajdeme na skvělé jídlo, smějeme se a poznáváme se. Na našich cestách jsou i chvíle hlubokého významného ticha, ale po každé přeháňce vyjde zase slunce. Plány na naše cesty skládám dohromady na poslední chvíli, ale takhle dáváme těm našim prodlouženým víkendům opravdu dobrodružný rámec. Uvědomuju si, že za několik měsíců bude Klára na střední škole a na naše výlety už nebude mít vůbec náladu, proto se snažím si to s ní náležitě užít. Objevujeme společně Česko, ale hlavně nás dva. A jde nám to myslím skvěle: každých čtrnáct dní, když můžeme být spolu a hladoví,“ říká o sérii Lukáš Hejlík.

Série Spolu & hladoví diváka provede Českou republikou od Slovácka po Orlické hory či od Šumavy po Litomyšl. Lukáš s Klárou jedí ve stovky let starých hostincích i v kioscích u cesty a nocleh vyzkoušejí v luxusním penziónu i na posedu. A protože otec s dcerou nevynechávají ani atrakce jako jeskyně, koupaliště nebo lanovky na vrcholky hor, je série skvělým zdrojem inspirace pro výlety.

Režisérem nové série je Matěj Chlupáček, držitel Českého lva, který už s HBO Europe spolupracoval jako spolurežisér na druhé sérii Terapie nebo na celovečerním filmu Polednice.

Spolu a hladoví (foto: HBO Max)

Tereza Polachová, producentka HBO Max, za kterou stojí celá řada úspěšných projektů (jakými jsou Hořící keř, Pustina, Až po uši nebo Bez vědomí), dokumentární sérii představuje takto: „Naším cílem nebylo jen ukázat zajímavá místa v Čechách a na Moravě, popř. dát tipy na to, kde se dobře jí a pije. Ambicí je ukázat, jak se dá spolu a kvalitně trávit čas, byť omezený. Doufáme, že v dnešní uspěchané a na mezilidské vztahy náročné době bude Spolu & hladoví nápaditým vodítkem nejen pro rodiče, ale i pro jejich děti.“

Na jiných trzích bude show uváděna pod názvem Czech It Out.

HBO MAX je nástupcem služby HBO GO. Do konce března je k dispozici novým předplatitelům za zvýhodněnou cenu.

-red-
zdroj: Pavla Brožková, HBO MAX
foto/video: HBO MAX © 2022