Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ PRÁVĚ PROBÍHÁ V PRAZE. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Mimi a Líza: Zahrada – Oblíbený večerníček a dětská knížka míří podruhé do kin (trailer)

Jaký je rozdíl mezi malou obludou, obludou a velkou obludou? A co se stane se Zázračníkem? Kam mizí stín? Může být ryba neviditelná? Dobrodružný film Mimi a Líza – Zahrada, který je už druhou celovečerní adaptací oblíbených dětských knížek a jejich večerníčkové podoby, představuje trailer.

Film volně naváže na čtyři roky starý film se stejnými hrdinkami a podtitulem Záhada vánočního světla. Ústřední postavičky známé z dětských knížek i z oblíbeného večerníčku, nevidomá plachá Mimi a nezbedná Líza, jsou nejlepší kamarádky, které vnímají svět doslova všemi smysly.

Skrz čtyři příběhy se dětští diváci s hrdinkami ve filmu učí velkorysosti a otevřenosti; prostřednictvím žlutého kontejneru na nepotřebné věci pak dětem film chce vysvětlit zbytečnost plýtvání a potřebu přistupovat i k materiálním věcem s respektem. V souvislosti s tímto tématem se produkce spojila s Igráčkem, který částí výdělku z prodaných figurek Mimi a Lízy podpoří každoroční projekt Ukliďme Česko.

mimi-a-liza-zahrada

Zajímavým bonusem pro diváky bude předskakující krátký animovaný film Zuza v zahradách od Lucie Srnkové, který se probojoval do letošního 72. ročníku Berlinale. Pohádka má premiéru 21. dubna.

-red-
zdroj: Johana Turner
foto/video: Pilot Film, MAUR Film © 2022

 

 

 

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast