Režisér Po čem muži touží 2: Chtěli jsme zachovat feeling a humor prvního dílu (video)

Tento týden do kin vstupuje pokračování čtyři roky starého diváckého hitu Po čem muži touží. Nezvykle pohodové natáčení, které probíhalo vloni na podzim, řídil stejně jako v případě prvního dílu režisér Rudolf Havlík, který má s komediálním žánrem dost zkušeností a podle vlastních slov se v něm cítí i velmi dobře. O tom, jak se štábu pod jeho vedením na filmu pracovalo, se jeho členové rozpovídali přímo na place.

Ta práce nás společně prostě baví,” spokojeně shrnul svoje pocity z natáčení své druhé komedie o záměně těl přímo režisér. „Je to dvojka, tak jsme se strašně báli, abychom dokázali navázat humorem, pro který měli diváci první film rádi. Naštěstí – a já jsem o tom přesvědčený – to dopadlo velmi dobře, takže já jsem vlastně v klidu a jsem rád, že ten feeling, který byl v jedničce, zůstal.”

Spokojenost s průběhem natáčení sdílí Jiří Langmajer, který se ve dvojce ujal ženské role:  “Je hrozně příjemný pracovat s týmem lidí, který má člověk rád a kterých si váží.” I jeho herečtí kolegové ve videu z placu vyzdvihují Havlíkův klid, nadšení z práce, jeho přirozenou autoritu a dopředu promyšlenou skladbu záběrů, která celému štábu citelně usnadňovala práci.

Na scénáři Po čem muži touží 2 spolupracoval Havlík s mladým kolegou Filipem Oberfalcerem, který mu pomáhal už při psaní na Island situovaného dramatu Minuta věčnosti. Druhý díl je opět humorným pohledem na střet mužského a ženského světa a hledání jejich vzájemného porozumění, které může jednoho i druhého dovádět k šílenství.

Psycholožka Irena (Anna Polívková) v něm zapíjí zklamání z rozchodu s přítelem, když vysloví bizarní přání: chci bejt chlap! Ráno se probere v těle muže (Jiřího Langmajera) a dostane šanci zjistit, jací chlapi vlastně doopravdy jsou. Film je od 20. dubna k vidění v kinech.

-red-
foto/video: CinemArt, Totalfilm Media © 2022