Vyšehrad: Fylm láme rekordy, na Laviho dorazilo přes 200 tisíc diváků

Po prodlouženém velikonočním víkendu hlásí tvůrci snímku Vyšehrad: Fylm rekordní čísla návštěvnosti! Vypadá to, že diváci opět začali chodit do kin. Během prvních dnů totiž vidělo tuto nekorektní komedii o nezkrotném fotbalistovi Lavim ve více než 210 kinech po celé republice více než 204 000 diváků!

Jedná se o ne úplně běžné číslo nejen po covidovém období. Z českých filmů nad hranici 100 tisíc za první víkend dosáhli od začátku pandemie jen snímky Zátopek (108 tisíc) v srpnu 2021 a Karel (105 tisíc) v říjnu 2021. Vyšehrad: Fylm se ale může poměřovat dokonce i se zahraničními tituly, kdy jen Spider-Man: Bez domova dosáhl v prosinci 2021 na necelých 180 tisíc během prvního víkendu. Všechny ostatní snímky od nového Jamese Bonda až po Venoma 2 zůstávají daleko za tímto číslem.

Před koronou dosáhly z českých filmů podobných čísel za první víkend během posledních let jen filmy Anděl páně 2 (188 tisíc) a Ženy v běhu (177 tisíc), oba v roce 2019. Do dnešního dne tyto snímky vidělo v kinech 1,2 a 1,5 milionu diváků. Došlápne si žánrově naprosto odlišný Vyšehrad v této kultuře ne příliš nakloněné době na podobnou návštěvnost?

Vyšehrad: Fylm (foto: Bioscop)

Komedie Vyšehrad: Fylm vznikla v produkci Gangbang production, představuje v hlavní roli Jakuba Štáfka jako problematického fotbalistu Laviho a byla natočena v roce 2020. Navazuje na velmi oblíbený, ale dost nekorektní internetový seriál z roku 2016, takže určitou diváckou základnu už měl vytvořenou. Na sociálních sítích, filmových portálech, ale i u většiny kritiků má však i filmové zpracování velmi pozitivní ohlasy a diváci sami hlásí, že na snímek vyrážejí opakovaně.

V českých kinech je Fylm od 14. dubna 2022, kam jej uvedla distribuční společnost Bioscop. Na Slovensku bude mít film premiéru 19. května 2022.

-red-
foto/video: Bioscop. Gangbang production, Totalfilm Media © 2022