Chodník slávy ve Zlíně je bohatší o hvězdy Jana Šťastného a Barbory Seidlové (video)

Každoroční nedílná součást Zlín Film Festivalu – odhalování hvězd na Chodníku slávy proběhla v úterý odpoledne. Chodník před Velkým kinem ve Zlíně je ode dneška bohatší o hvězdy herce Jana Šťastného a Barbory Seidlové. Jan Šťastný se ve Zlíně dokonce narodil a jako správný rodák se objevil v před kamerou zlínského režiséra Josefa Pinkavy v seriálu Jedno malé sídliště. Zlínskou stopu má také známá pohádka Za humny je drak, ve které se objevil ještě jako student. Barbora Seidlová se proslavila zejména rolí princezny v pohádce Lotrando a Zubejda

 „Za hvězdu na zlínském festivalu jsem samozřejmě moc rád a je to velký závazek do budoucna. Dítě je nejvděčnější i nejkritičtější divák. Když vidím v sále rozsvícený ty jejich očička, jak všechno hltají, tak je to radost,” říká známý český herec a dabér.

Barbora Seidlová dodává:  „Skrze dětské filmy a pořady můžeme vytvářet obrazy, které jsou blíž dětskému vnímání, ve kterém ještě vítězí pravda a dějí se zázraky.”
Pohádková herečka ve Zlíně před lety představovala právě Lotranda a Zubejdu: „První návštěva zlínského festivalu proběhla právě s tímto filmem v mých šestnácti letech. První snídaně na terase hotelu Moskva proběhla s pocitem, že už jsem asi velká holka. Byl to splněný sen, stala jsem se herečkou!”

Chodník slávy festival tradičně pořádá s Nadací Kapka naděje.

Chodník slávy s hvězdami Barbory Seidlové a Jana Štastného (foto: Totalfilm Media)

Jan Šťastný je obsazován zejména do televizních filmů a seriálů. Na filmovém plátně se objevil třeba ve snímcích Bathory, Václav nebo Je třeba zabít Sekala. Ztvárnil desítky rolí v televizních seriálech (Život na zámku, Vyprávěj, Náves, Pojišťovna štěstí, Bylo nás šest) a zejména pak v pohádkách České televize. Je významným českým dabérem.

Barbora Seidlová ve filmu Havel (foto: Bontonfilm)

Barbora Seidlová se naposledy objevila ve snímku Slávka Horáka Havel. Hrála také ve filmu Odcházení, který Václav Havel sám režíroval. Účinkovala často také v televizních pohádkách. Diváci si ji budou pamatovat i ze seriálů Místo nahoře, Maharal – Tajemství talismanu, Ach, ty vraždy! nebo Nevinné lži.

-red-
foto/video: Totalfilm Media © 2022