Austin Butler v novém filmu o filmu prozrazuje, jaké bylo stát se Elvisem (video)

Král rocknrollu. Obrovské zástupy fanoušků. Nezměrná celosvětová sláva. Jak Elvis sám řekl, není jednoduché dostát Elvisově pověsti. Své o tom ví herec Austin Butler, který zpěváka v blížícím se biopicu Baze Luhrmana ztvárňuje. O tom, jak ho Elvis fascinuje jako lidská bytost a jaké bylo stát se jím na několik měsíců natáčení se rozpovídal v novém filmu o filmu, který vám přinášíme s českými titulky.

Austin Butler vévodí obsazení Elvise po boku hereckého matadora Toma Hankse, který se v roli jeho záhadného holandského manažera proměnil k nepoznání a který vůči svému kolegovi nešetří chválou: “Z Austina nejde spustit oči. Ať už je na podiu, tančí, zpívá, vystupuje, to jeho zaujetí vás okamžitě ohromí.

Nechcete mu dělat ostudu, chcete mu vzdát čest. Byl to vážně mimořádný člověk,” vysvětluje Austin Butler, zpěvák, model a herec, který se v malých rolích objevil třeba v tarantinovce Tenkrát v Hollywoodu nebo zombie hříčce Mrtví neumírají, svoje nezměrné zaujetí hranou postavou.

elvis-film

Studio Warner Bros. původně chělo film uvést už v říjnu a následně v listopadu loňského roku, covid a různé produkční komplikace ale premiéru filmu posunuly. Elvise již vidělo publikum na filmovém festivalu v Cannes a ocenilo jej několikaminutovým potleskem ve stoje. Čeští diváci budou mít příležitost Butlerův a Hanksův výkon i film celkově zhodnotit už 23. června.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Ent. © 2022