Glamour Prezidentka Anna Geislerová hledá lásku v podhradí (video)

Láska se dá najít leckde, dokonce i na Hradě a především v podhradí. V novém videu ze zákulisí Prezidentky se dozvíte, kdo filmovou hlavu státu ve filmu oblékl a také fakt, že modelů se pro hlavní představitelku muselo připravit opravdu hodně. Novou romantickou komedii Prezidentka v režii Rudolfa Havlíka od producentky Šarlatána Šárky Cimbalové najdete v kinech už 23. června. V hlavních rolích se kromě Geislerové objeví Ondřej Vetchý, Veronika Khek Kubařová, Juraj Loj, Vanda Chaloupková, Oskar Hes a další.

Na tuhle nabídku jsem okamžitě kývla. Je to přesně moje parketa. Oblékat jednoduché, stylové šaty, které se na prezidentku hodí,“ svěřila se Tatiana Kovaříková s tím, že modelů se muselo připravit opravdu hodně. „Kostýmů se našilo velké množství, v každém obraze jsou totiž jiné šaty,“ dodala návrhářka.

Anna Geislerová v modelu Tatiany Kovaříkové ve filmu Prezidentka

Aňa Geislerová si takový výběr šatů jako milovnice módy užívala. „Táňa má velké zkušenosti a dokáže vytvořit takovou eleganci a ženskost, že jsem nevěděla, jaké šaty si vybrat dřív,“ svěřila se herečka. Byly tam dokonce jedny, u kterých jsem si říkala, že bych si je určitě ráda vzala někam na tiskovku. Nebo na podobnou příležitost, kde je potřeba být elegantní a přesto v něčem neformální,“ dodala s obdivem. Sama se dokonce zapojovala i do diskuse o finální podobě kostýmů. „Všechno jsme konzultovaly s Aňou na kostýmních zkouškách, kde se ladily i doplňky. Brože na šaty, šperky, boty. Herec se v kostýmu musí především dobře cítit. Nikdy je nenutím, aby si vzali na sebe něco, v čem se cítí nesví,“ svěřila se návrhářka.

Anna Geislerová na jedné z oficiálních módních fotek k filmu

Tatiana Kovaříková se při tvorbě kostýmů inspirovala nejen u nás nebo u sousedů. „Inspirovala jsem se celosvětově. Vycházela jsem z toho, že tento styl by měl být velmi jednoduchý, elegantní, nerušící a zároveň hezký.  Paní prezidentka musí vypadat hezky. Snažila jsem se udělat šaty tak, aby ladily k filmu,“ osvětlila návrhářka s tím, že kostýmů bylo ve výsledku opravdu hodně. „Šili jsme asi 15 až 20 šatů pro prezidentku a 10 až 15 šatů coby převleky druhé tváře paní prezidentky. Celé to od návrhu přes konzultace až po zkoušky trvalo skoro tři měsíce, dodala Kovaříková.

Romantickou komedii Prezidentka najdou diváci v kinech už 23. června v distribuci společnosti Bioscop.

-red-
foto/video: Zuzana Panská, Benedikt Renč, Marlene Film Production, Totalfilm Media © 2022