Adaptace světové literární události Kde zpívají raci se poodhaluje v nové ukázce

Bestseller New York Times z let 2019 a 2020, nejprodávanější kniha na Amazonu, které se prodalo přes sedm milionů výtisků a byla nominována na nespočet literárních cen. Když práva na román Kde zpívají raci autorky Deliy Owens zakoupila produkční společnost Reese Whiterspoon, čtenáři mohli začít vyhlížet filmové zpracování příběhu opuštěné dívky učící se důvěřovat lidem v kulisách nádherné východoamerické přírody. Nyní se film poodhaluje v nové ukázce.

Tajemný příběh vypráví o opuštěné dívce, která až do dospělosti vyrůstala sama v nebezpečných mokřinách. Celé roky se šířily po Barkley Cove historky o vlčím dítěti a dívce z mokřin, které izolovaly strohou a odmítavou Kyu od místní komunity.

Když se v jejím životě objeví dva přitažliví mladíci z města, začne se novému, neznámému světu otevírat. Jenže ve chvíli, kdy jednoho z nich najdou mrtvého, ji komunita bez váhání označí za hlavní podezřelou. V močále smrt ale nemusí být vždy tragédií. Líčení záhadné vraždy čtenáře zaujalo překvapivým koncem i poselstvím o tom, že dětství nás všechny poznamenává na celý zbytek života.

Režisérka Olivia Newman pro adaptaci románu spojila síly s na Oscara nominovanou scenáristkou Lucy Alibar, v hlavní roli Kyi pak uvidíme Daisy Edgar-Jones, která zazářila už v seriálu Normální lidi. Soudě podle nové ukázky by mohlo jít o stejně jímavou a poetickou ódu na přírodu Severní Karoliny opředenou tajemnou atmosférou, jako v případě původního románu. Do českých kin film zamíří 29. září.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2022