Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

NEJKRÁSNĚJŠÍ A NEJDOJEMNĚJŠÍ ANIMÁK ROKU? UŽ JSTE VIDĚLI TRAILER ROZZUM V DIVOČINĚ?

Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik – Do Varů míří dokument o PSH (trailer)

Českou hudební legendu Peneři strýčka Homeboye neboli PSH zná v České republice snad každý. Jací jsou ale ve skutečnosti Orion, Vladimir 518 a Mike Trafik? Odpověď nabídne překvapivě otevřený a velmi osobní celovečerní dokument PSH Nekonečný příběh scenáristy Petra Cífky a režiséra Štěpána FOK Vodrážky. Poprvé k vidění bude ve světové premiéře na letošním Mezinárodním filmovém festivalu Karlovy Vary v sobotu 2. července v 18 hodin v malém sále hotelu Thermal. Film bude uveden v sekci Zvláštní uvedení a oficiální součástí programu je i sobotní koncert PSH od 22.30 hodin. Tvůrci nyní představují první teaser.

Film PSH Nekonečný příběh představí divákům spoustu dosud nepublikovaných záběrů a soukromých archivů. Nejznámější čeští rappeři se v něm nebojí jít na dřeň a být stejně upřímní jako jejich hudba. Míra otevřenosti toho, kam nás kluci pustili, je fakt obdivuhodná. Zároveň je skvělé, že od chvíle, kdy kluci řekli ano, šli do dokumentu opravdu naplno a upřímně. Taková míra autenticity je naprosto jedinečná, jen díky tomu je ten film takový, jaký je. V pár momentech téhle své otevřenosti kluci trochu litovali, ale naštěstí se rozhodli takhle tvrdý a svým způsobem radikální tvar respektovat,“ říkají autoři Štěpán FOK Vodrážka a Petr Cífka.

PSH Nekonečný příběh (foto: Bionaut)

Tvůrci od začátku věděli, že nechtějí dělat klasický oslavný pomník kapely, o níž bylo řečeno a napsáno hodně. Šlo nám o to ukázat příběh kapely jako příběh tří kluků – kamarádů, které spojily společné zájmy. Za ta léta si prožili vše, co ke slávě patří, jsou pořád spolu a to je ta největší hodnota. Zachytili jsme nejenom vrcholy, ale i pády, protože až přiznáním slabin se ze superhrdinů stávají lidi,“ shodují se režisér Štěpán FOK Vodrážka a scenárista Petr Cífka. 

PSH – Nekonečný příběh (foto: Bionaut)

Když tvůrci oslovili PSH, kapela, která si fanoušky získala autenticitou, vtipem i tvrdou prací, si vzala nějaký čas na rozmyšlenou, pak řekli ano. Důvodem byl i kamarádský vztah členů PSH s autory dokumentu. Režisér filmu PSH Nekonečný příběh Štěpán FOK Vodrážka je i autorem klipů kapely a natočil díl seriálu Kmeny o městských subkulturách. Petr Cífka vedl v minulosti s PSH rozhovory.

PSH Nekonečný příběh (foto: Bionaut)

Nikdy jsme se nepřetvařovali, naše texty obsahujou reálný zážitky a postoje, případně nějaký ujetý představy. Vykecali jsme na sebe vždycky všechno, a to i ty temný a nekorektní aspekty našich životů. V dokumentu tomu nakonec není jinak,“ říká Vladimir 518.

Producenty celovečerního dokumentu PSH Nekonečný příběh jsou Vratislav Šlajer a Jakub Košťál ze společnosti Bionaut.

PSH Nekonečný příběh uvede do speciální distribuce na podzim tohoto roku společnost Aerofilms, v plánu jsou i projekce s koncerty. Na MFF Karlovy Vary bude film k vidění ještě na projekcích 3., 6. a 8. července. 

Yung Michal

Režisér Štěpán FOK Vodrážka na festivalu představí také svůj krátký film Yung Michal o teenagerovi Michalovi, který je zaměstnaný v lokálním fast foodu, kde při obracení hamburgerů sní o kariéře rappera. Mezi výpary z fritovacího hrnce si fotí selfies, točí videa na Instagram a do jeho přelomové tisícovky followerů mu stále chybí poslední tři lajky. Film Yung Michal bude uveden v rámci sekce Pragueshorts, k vidění bude 3., 4. a 7. července.

-red-
zdroj: M. Ch. Reková, K. Bobková
foto/video: Bionaut, archiv © 2022

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast