Téma: Nejodpornější filmový mejdan a Mácháč jako Ibiza východu – Párty Hárder startuje v kinech

Marty Pohl, raper Řezník nebo Marty, který dělá frky. Kontroverzní umělec se zapsal do širší veřejnosti poměrně nedávno na udílení Zlatých slavíků díky své ne úplně děkovné řeči, na které zkritizoval českou muziku jako – parafrázujeme – zatuchlý rybníček plný vykalkulovaných konzumních produktů bez koulí. Velice podobně zřejmě uvažuje i o české kinematografii, jak ukazuje jeho aktuální novinka Párty Hárder: Summer Massacre.

party-harder

“Českej film už řadu let smrdí zapářkou a až na ojedinělé výjimky se tu dokola točí ty stejný sračky s okoukanejma hercema. Chápu, že části divácké obce to vyhovuje, ale zbytek trpí a na českej film prostě do kina nepřijde. Přesně tenhle segment frustrovanejch diváků chceme uspokojit a naservírovat jim něco, co se tu běžně netočí. A kdoví, třeba to inspiruje i další filmaře k tomu se trochu odvázat,” komentoval vznik svého nového filmu nedávno Pohl, revolucionář na poli české kinematografie.

Můžeme potvrdit, že s filmem Party Hárder: Summer Massacre se Řezník na režijní sesli odvázal jako prase. Popíjení fekálií, rašení druhého řitního otvoru nebo nucený rimming jsou jen některými análními ingrediencemi pokračování extrémně nekorektní komedie Párty Hárd, která během tří let získala kultovní status a na YouTube ji vidělo přes milion lidí. Ty můžeme navnadit na to, že do kin právě uváděná dvojka je skutečným letním masakrem a nejodpornějším mejdanem v historii filmu, jak ostatně naznačuje už necenzurovaný trailer:

Párty Hárd vznikl před třemi lety. Příběh tří středoškoláků byl pro řadu diváků totálním šokem, na nějakou dobu se ale stal nejlépe hodnocenou českou komedií a zaujal i řadu kolegů z řad filmových novinářů. „Libovolných deset minut z filmu by zabilo nejen Marka Ebena, ale i Zdeňka Svěráka podpíraného Michalem Horáčkem a Táňou Fischerovou,“ patrně trefně odhadoval Petr Cífka, zatímco Kamil Fila přelom v české kinematografii hodnotil následovně: „Kdybych nemusel, tak to nedokoukám.“

party-harder

V Párty Hárder se vrací Miky, bezedný nenažranec Pochcan i mistr světa v růstů beďarů Pája, stejně jako jejich neherečtí, o to však sympatičtější a nestydatější představitelé. Z událostí jedničky a z příšerného mejdanu se už trochu oklepali a po maturitě tedy shodou okolností společně vyrážejí na proslulou Ibizu východu, Mácháč, legendární místo plné mejdanů, muziky a nevázaného sexu. Podřadnou prací v kempu se snaží vydělat peníze na zlatý hřeb léta – festival Summer Massacre, od kterého si slibují životní zážitek a pochopitelně i prázdninovou soulož.

Film dodržuje všechna hollywoodská pravidla filmových pokračování; je větší, šílenější, vtipnější, no, a má i větší koule. „V druhém dílu máme větší výpravu i štáb, více herců, rekvizit a lokací, speciální efekty, pár davových scén a animovanou pasáž. Podtitul Summer Massacre naplníme,“ slibuje režisér Marty Pohl. Kvůli maximální autenticitě se navíc natáčelo na skutečném Mácháči a v jeho malebných kempech. Popravdě doufáme, že u toho ale reálnost dění na plátně končí a že jde o filmovou fikci, byť na natáčení jedničky byl dle režisérových slov štáb placen poctivým šluknovským perníkem.

U dvojky to nebylo potřeba díky mimořádné štědrosti fanouškovské komunity, která se na natáčení a tím i zásun jeho hlavních postav složila na serveru Donio částkou 1 200 000 Kč a zbořila u toho nejeden crowdfundingový rekord. Už brzy se dozvíme, jestli všichni tihle sebemrskači, kteří se podle režiséra českému filmu obvykle obloukem vyhýbají, dorazí i do kina.

Koho Párty Hárd bavilo, s Párty Hárder bude spokojený; nic šílenějšího v našich kinosálech letos nebylo… a ani nebude. Zajít se přesvědčit můžete od 23. června.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Bontonfilm © 2022

party-harder-plakat