Soutěž s finále filmové série Jurský svět: Nadvláda – Je to opravdu konec?

Přestože známá série oficiálně končí filmem Jurský svět: Nadvláda, je víceméně jasné, že tato dobře vydělávající franšíza pravděpodobně definitivně neskončí. Dříve nebo později se dinosauři na velké plátno vrátí, a právě to nedávno připustil i režisér Colin Trevorrow. Zaspekulujte si společně s režisérem Nadvlády a soutěžte s námi přitom o batohy a trika k filmu.

giganotosaurus-jursky-svet-nadvlada

Jurský svět: Nadvláda

Během rozhovoru pro magazín Collider byl Trevorrow dotázán, zda si myslí, že by se franšíza mohla posunout dál restartem, nebo zda by bylo lepší pokračovat dál. Tvůrce podotkl, že oscarový režisér Steven Spielberg nasadil laťku hodně vysoko, když v roce 1993 skvěle oživil na filmovém plátně román Michaela Chrichtona.

“Je to jen můj osobní názor. To nejtěžší na znovubudování této značky v případě restartu by bylo předělat Jurský park. Sám bych se toho nechtěl ujmout a lituju toho, kdo by si vytáhl toho černého Petra. A tak si myslím, že v mnoha ohledech je jedinou možností jít dál. Protože vracet se a předělávat Spielberga a Crichtona, no to přeji hodně štěstí.”

Trevorrow není jediný, kdo považuje Jurský park za jeden z nejlepších filmů všech dob. Již na počátku 90. let se film zapsal do historie použitím počítačem generovaných obrazů, díky nimž dinosauři vypadali nesmírně reálně – a speciální efekty nezestárly dodnes. Spielberg chytře kombinoval CGI s animatronickými modely, díky čemuž zážitek vypadal reálně a děsivě. Film se rychle stal nejvýdělečnějším filmem všech dob a utržil na vstupném více než 900 milionů dolarů.

Soutěž o batohy a trika k filmu Jurský svět: Nadvláda

Trevorrow se spojil se třemi dalšími scenáristy, aby společně oživili sérii a vymysleli způsob, jak uctít původní trilogii a zároveň přinést do filmové série něco nového. S Jurským světem se týmu podařilo udržet odkaz filmů a Jurský svět: Nadvláda uzavírá příběh, do kterého se vrátili původní herci Sam Neill, Laura Dern a Jeff Goldblum, aby se podělili o plátno s Chrisem Prattem a Bryce Dallas Howard.

Jurský svět: Nadvláda je právě v kinech s dabingem či titulky.

-red-
foto/video: CinemArt © 2022
zdroj: Collider

SOUTĚŽ probíhá od 11. 6. do 14. 6. 2022. Dodavatelem cen do soutěže je společnost CinemArt. Soutěžní email, pokud nepoužijete formulář na webu, je soutez@totalfilm.cz – nezapomeňte do předmětu uvést “Jurský svět”.
Při zpracování osobních údajů shromažďujeme osobní údaje odpovídající pouze stanovenému účelu a v rozsahu nezbytném pro naplnění kontaktování účastníka soutěže. Zpracovatelem stanovený účel, který je součástí smlouvy mezi účastníkem a zpracovatelem, je kontakt na výherce soutěže a doručení soutěžní ceny. Za tímto účelem byl stanovený rozsah údajů, uvedený v registračním formuláři, který obsahuje jméno, příjmení a email. Následně po případné výhře Totalfilm.cz doplní i adresu.
Po ukončení soutěže se údaje likvidují a nejsou poskytovány třetím stranám ani marketingově využity.