Black Panther: Wakanda nechť žije – Odchod krále v prvním traileru dvojky

Studio Marvel vydalo nový trailer k filmu Black Panther: Wakanda nechť žije (Black Panther: Wakanda Forever), očekávaného pokračování bez titulní hvězdy, předčasně zesnulého Chadwicka Bosemana. V traileru autoři naznačují, jak se s předčasným odchodem svého krále Wakanda vyrovnává. Video hraje hlavně na emoce, dialogy v něm žádné nejsou, jen krátký monolog. Do kin se dvojka Black Panthera podívá už v listopadu.

V novém traileru se vrací mnoho známých tváří z Black Panthera, které truchlí nad odchodem svého krále. Mezi lidmi zdrcenými smrtí krále T’Chally najdeme Nakiu Lupity Nyong’o, M’Baku Winstona Duka, Ramondu Angely Bassett, Danai Guriru jako Okoye a Shuri Letitie Wright, tedy členy královské rodiny nebo blízké přátele, kteří po boku Black Panthera bojovali v mnoha bitvách. Smrt krále T’Chally bude mít na Wakandu jistě značný dopad, zejména proto, že jedno z posledních královských rozhodnutí, které T’Challa učinil před událostmi Avengers: Infinity Wars a Avenger: Endgame bylo vyvést svůj národ z dokonalého úkrytu před světem.

Black Panther: Wakanda nechť žije

V Black Panther: Wakanda nechť žije se představí Dominique Thorne v roli Riri Williamsové. V komiksech je Riri geniální mladá žena, která nahradila Tonyho Starka jako nový obrněný superhrdina jménem Ironheart. Ironheart se má také stát seriálem na Disney+, což znamená, že děj dvojky Black Panthera posune nejspíš k dalšímu sólovému dobrodružství Riri.

Kromě toho, že film do MCU uvede zcela nového hrdinu a vyřeší otázku odkazu Black Panthera, očekává se také, že se propojí s dosud nepojmenovaným spinoffovým seriálem odehrávajícím se ve Wakandě. Seriál s Gurirou v hlavní roli bojovnice Okoye bude nadále zkoumat wakandskou mytologii a udržovat při životě franšízu, kterou Boseman pomohl stvořit.

Všechny tyto marvelácké aktivity přesunou těžiště franšízy Black Panthera na jiné postavy, protože studio slíbilo, že roli krále T’Chally z piety k Bosemanovi nikdy nepřeobsadí.

K režii pokračování se vrací Ryan Coogler. Je také opět podepsán pod scénářem společně s Joem Robertem Colem.

Do kin Black Panther: Wakanda nechť žije vstoupí v distribuci Falconu 10. listopadu s dabingem a titulky.

-red-
foto/video: Marvel, Disney, Falcon © 2022