Grand Prix: Komedie s Kozubem a Hádkem má teaser (video, podcast)

Nová komedie u prostředí automobilových sportů Grand Prix se chystá na podzim do kin. Novinka scenáristy a režiséra Jana Prušinovského má skvělé obsazení. V hlavních rolích se představí Kryštof Hádek, Štěpán Kozub, Robin Ferro nebo Anna Kameníková. Chybět nebude ani Miroslav Donutil. Převážná část filmu se odehrává v pohraničním městě Cvikov, které se nachází kousek od Nového Boru v Lužických horách.

Bratranci Roman a Emil mají sen: dostat se jednou na závody Formule 1. Sveřepý a životem zklamaný Roman (Kryštof Hádek) vede umolousaný autobazar, podivínský a pořádkumilovný Emil (Robin Ferro) svoji autodílnu. Když jednoho dne Emil vyhraje v televizní soutěži vstupenky na Velkou cenu Formule 1 v Barceloně, netuší ani jeden z nich, že tím odstartují divoký road trip za snem plný nečekaných událostí.

Grand Prix (foto: Falcon)

Do děje zasáhne také několik místních obyvatel Cvikova. „Moje postava se jmenuje Štětka, nemá zuby a šišlá. Takže pokud lidi mají rádi mě, když se na plátně ponižuju, tak tady si to užijí dosyta,“ svěřil se představitel recidivujícího zlodějíčka Štětky Štěpán Kozub. Důležitou postavou jsou také místní policista Holeček (Marek Daniel) a Romanova mladá manželka, kterou ztvárnila Anna Kameníková. Příběh výrazně ovlivní i věčně nespokojený důchodce Miroslav Donutil.

První natáčecí dny snímku proběhly přesně rokem, štáb nyní dotáčí poslední záběry. „Kvůli covidovým restrikcím jsme loni nemohli natočit některé scény, takže se na poslední dny na place moc těšíme,“ svěřil se filmový Emil Robin Ferro, který spolu se Štěpánem Kozubem působí v oblíbeném seskupení Tři Tygři. Po několika natáčecích dnech ve Španělsku zbývá dotočit poslední záběry v Čechách.

Robin Ferro, Kryštof Hádek, Jan Prušinovský, Štěpán Kozub

„Jsem zvědavý, jak to dopadne. Po dlouhé době natáčím film podle vlastního scénáře, takže se nemám moc na co vymlouvat, nebo se za někoho schovat,“ dodal režisér, který má na svém kontě Českého lva za seriál MOST!, film Kobry a užovky a nominace za snímky Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka či Chyby.

Film Grand Prix bude mít premiéru v českých a slovenských kinech 17. listopadu. Produkuje jej společnost Offside Men Ondřeje Zimy a Jana Prušinovského. Distributorem je společnost Falcon.

-red-
foto/video: Offside Men, Falcon © 2022
zdroj: G. Vágner