Pokračování Princezny zakleté v čase má trailer, do kin zamíří v listopadu

Fantasy pohádka Princezna zakletá v čase patří za poslední roky k nejlépe hodnoceným českým žánrovkám. Nyní tvůrci zveřejnili trailer pokračování. Na plátna kin se vrací známé tváře z prvního dílu. Hlavní protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové. Do kin novinka vejde 17. listopadu.

Trailer, ve kterém nechybí humor ani dobrodružství, představuje Elišku Křenkovou, Marka Lamboru, Natalii Germani, Romana Zacha, Simonu Hábu Zmrzlou, Martina Písaříka, Jakuba Ouvína a nově i posily Vojtěcha Kotka, Petru Nesvačilovou a Karla Dobrého.
Celý příběh je ponořen do dechberoucích barrandovských lokací, které ve filmu představují magické město Ayra.

Magii ve světě Oberon, kde se příběh odehrává, tvoří pět hlavních prvorun. Kromě prvoruny času, která hrála ústřední úlohu v prvním filmu o Princezně zakleté v čase, jsou to runy života, smrti, elementů a prostoru. Na scénu přichází tajemný alchymista, který chce prvoruny ovládnout, a získat tak moc nad veškerou magií. Právě tomu se snaží zabránit trio hlavních hrdinů z prvního dílu, princezna Ellena, Jan z Calderon a alchymistka Amélie. Tentokrát proti nim ale stojí zlo tak mocné, že to bez pomoci nezvládnou. Své síly tak spojí s alchymisty z kouzelného města Ayra, kteří se zapřísáhli magii chránit.

Eliška Křenková a Vojtěch Kotek ve filmu Princezna zakletá v čase 2

Hlavní protagonistkou Princezny zakleté v čase 2 je alchymistka Amélie v podání Elišky Křenkové, na kterou se diváci mohou těšit rovnou dvakrát. „V pokračování jsme nechtěli opakovat stejnou premisu děje, jako v prvním dílu. Proto jsme se rozhodli dát runu času Amélii, na kterou má nyní ale úplně odlišný účinek. Rozštěpí jí v čase – proto se ve filmu objevuje její současná verze, ale i verze z minulosti. I v druhém díle si tedy hrajeme s časem,” říká režisér Petr Kubík, který na filmu pracoval společně s Lukášem Danielem Paříkem a Viktorem Krištofem.

Na cestě za alchymisty a bojem proti zlu Amélii kromě její dvojnice doprovodí nejen manželský pár princezna Ellena (Natalia Germani) a princ Jan z Calderonu (Marek Lambora), ale nově se k hereckému ansámblu připojil ve výrazné roli i herec Vojta Kotek.

Princezna zakletá v čase 2

První díl Princezny zakleté v čase, který do kin vešel v roce 2020, ukázal, že i v České republice se dá natočit úspěšná fantasy pohádka, filmový žánr, který pro svou náročnost v tuzemsku prakticky nevzniká. Dokonce představuje jediný český film v historii, který se stal na měsíc nejsledovanějším snímkem na Netflixu. Zaznamenal úspěch jak u českého, tak zahraničního publika.

Návrh knihy Princezna zakletá v čase

Kromě samotné pohádky vytvořili Lukáš Daniel Pařík a Petr Kubík v loňském roce také knihu Princezna zakletá v čase: Povídky a svět, která krátkými příběhy poodhaluje minulost postav dlouho před událostmi prvního filmu. Publikace obsahuje i podrobný přehled runových abeced, mapu pohádkového světa nebo bestiář. To vše a mnoho dalšího museli tvůrci do pokračování prolnout. „Kniha představuje takový most mezi prvním a druhým dílem. Odhaluje spoustu věcí, které v jedničce nebyly, a na kterých stavíme ve dvojce. Dalo nám to možnost jít v příběhu skutečně do hloubky a vytvořit plnohodnotný fantastický svět a reálné, uvěřitelné postavy – byť zasazené do pohádkového příběhu,” prozrazuje Lukáš Daniel Pařík a jeho kolega Petr Kubík dodává: “Připravit scénář k filmu, kolem kterého se točí celý vlastní svět, byla obrovská výzva. Vše do sebe muselo zapadnout. Když to sečteme s tvorbou knihy a prvního dílu, věnovali jsme celému příběhu mnohonásobně více času, než je u tvorby standardního českého scénáře běžné.”
-red-
zdroj: L. Totušek
foto/video: Bohemia MP © 2022