Mají Hardin a Tessa skutečné pouto? Finále hitu After vstoupilo do kin

Čtvrtá kapitola filmového a knižního fenoménu After míří do finále. Celosvětově oblíbený teenagerovský romantický subžánr Young Adults přinesl v posledním desetiletí do pokladen studií miliony dolarů. Jedním z nejoblíbenějších milostných příběhů je určitě After, který vznikl na základě stejnojmenné knižní série Anny Todd. Fanoušci se dočkali tří dílů romance Tessy (Josephine Langford) a Hardina (Hero Fiennes Tiffin) a nyní se série chýlí ke konci s nejnovějším dílem nazvaným After: Pouto.

Tessa a Hardin toho v této sérii už prožili hodně. Ať už to byl Hardinův alkoholismus nebo Tessa, která v posledním filmu zjistila, že nebude moci mít děti. Každopádně to byla pro fanoušky šílená emocionální jízda. I kvůli tomu bude zajímavé sledovat, kam až After: Pouto posune “temnotu” svého příběhu. Hardin a Tessa byli v prvních třech filmech definicí nezdravého toxického vztahu, přestože se nás tyto příběhy snažily přesvědčit, že ti dva si jsou souzeni. Oba se změnili, kdysi nesmělá Tessa je teď sebevědomá mladá žena a Hardin už není ten sebejistý cynický kluk, do kterého se zamilovala. Jejich bouřlivý vztah má poslední šanci.

After: Pouto (foto: Bontonfilm)

Čtvrtý díl romantické ságy začíná přesně tam, kde předešlý díl skončil. V Londýně na svatbě Hardinovy matky. S šokujícím odhalením toho, kdo je jeho otec, se Hardin nemůže smířit a začíná se propadat do temnoty své duše a do pití. Tessa odjíždí zpět do Ameriky a poté, co ji potká osobní tragédie, Hardin přijíždí, aby jí dodal podporu. Je už ale příliš nevyzpytatelný a boj s vlastními démony ho pohltil natolik, že situaci jen zhorší a jejich křehký vztah dovede až na samou hranu. Tessa si uvědomuje, že přes veškerou lásku a touhu, kterou k Hardinovi cítí, přišel čas, kdy musí myslet na sebe, na své štěstí a kdy musí budovat svůj vlastní život. Odjíždí pryč do New Yorku začít znovu. Rozervaný Hardin se po nějaké době odhodlá o Tessu znovu bojovat, ale může být už pozdě. Tessa dávno není nevinná studentka, uvědomuje si své možnosti v životě a možná umí být stejně krutá, jako býval kdysi Hardin. Vždy, když se potkají, vášeň je silnější než oni a nemohou jí odolat. Je ale jejich láska taková, aby za ni bojovali za každou cenu?

Hlavní hrdinové s autorkou předlohy Annou Todd

Předešlé díly After vidělo v českých kinech vždy okolo 100 000 diváků, přestože byly uvedeny v posledních letech v době restrikcí či zavřených kinosálů. Sága má miliony fanoušků a Hero Fiennes Tiffin vzpomíná na první natáčecí den aktuálního dílu. „Když jsme začínali, pár lidí si všimlo, že se něco děje a že natáčíme. Na konci dne už byly před studiem stovky fanoušků. Bylo to úžasné, protože víte, že ty filmy pro lidi něco znamenají.“

-red-
foto/video: Bontonfilm © 2022