Filmharmonie zahraje v Rudolfinu Johna Williamse na vyprodaném koncertu

Superman, E. T. – Mimozemšťan, Star Wars či Harry Potter – to je jen částečný výčet titulů, jejichž skvělá hudba zazní na koncertě Filmové filharmonie k poctě světoznámého skladatele Johna Williamse. Tento velikán filmové hudby letošní rok oslavil významné životní jubileum, a proto se Filmharmonie rozhodla věnovat další koncert jeho nezapomenutelné hudbě. 1. října večer zazní v pražském Rudolfinu to nejlepší z pera Johna Williamse. Koncert je již vyprodán, ale dalšího se fanoušci skvělé filmové hudby dočkají už letos v prosinci.

Dirigent Josef Kurfiřt

Koncerty Filmové filharmonie mají vždy pečlivě sestavenou dramaturgii, což se povedlo také při tvorbě programu tohoto koncertu. „Každý tematický koncert se snažím vylepšovat či obměňovat tak, aby i naši skalní fanoušci od nás stále slyšeli nějakou novinku. Tento připravovaný program není výjimkou, posluchači se mohou těšit třeba na suitu z filmu Navždy a daleko nebo hudbu z filmu Gejša,“ slibuje ředitel orchestru a dramaturg Matěj Lehár.

Filmovou filharmonii bude dirigovat Josef Kurfiřt. Mladý talentovaný dirigent spolupracoval s Filmharmonií již několikrát, naposledy na velmi úspěšném koncertě složeném z hudby ze světa Star Wars také z pera Johna Williamse.

Filmová filharmonie v pražském Rudolfinu

Filmová filharmonie je český symfonický orchestr, který se soustředí na koncertní provedení světové filmové hudby. V sezóně 2022/23 chystá Filmharmonie velmi pestrý program, představí několik nových tematických programů, posluchači se tak mohou těšit na osvědčenou klasiku i ty nejoblíbenější skladby. Orchestr touto sezonou oslaví 10 let na české hudební scéně.

Filmharmonie se věnuje převážně tematickým koncertům. Jedinečnost těchto vystoupení spočívá v hlubším podání jednotlivých žánrů posluchačům. Programy nabízejí detailní výběr z oblíbených filmových prostředí a diváka tak každý z nich vtáhne do děje.

Stálicemi programu jsou koncerty Fantasy, Sci-fi a Western. Filmovému rámci se vymyká koncert Games, který přiláká i fanoušky PC her. Dramaturgie Matěje Lehára již několik let láká fanoušky a společně se vzrůstajícím renomé vynikajícího provedení skladeb pomáhá orchestru vyprodávat všechny pořádané koncerty.

-red-
foto/video/audio: Filmharmonie, Totalfilm Media © 2022