Trailer nového Ant-Mana představuje “vesmír pod tím naším” a nového padoucha

Už za pár dní se v kinech fandové Marvelu seznámí s novým Black Pantherem, studio tedy pomalu začíná kampaň pro svůj další filmový projekt, který nastartuje pátou fázi jejich filmového universa. Ant-Man a Wasp: Quantumania naváže na hrdinův život po boji s Thanosem a pořádně nás ponoří do nové quantové říše, ve které na Avengery čeká jejich nový hlavní nemesis. 

Ze Scotta je sueprhrdinská celebrita a konečně žije život svých snů. Je to pravděpodobně nejpřístupnější Avenger ze všech, chlápek od vedle, který zachránil vesmír, ale o svých dobrodružstvích s Avengery natáčí podcast a pořád ho potkáte ho na kafi v ulicích San Francisca. Lidi ho konečně poznávají, i když si ho občas spletou se Spider-Manem. Spolu s Pymeovými, vzhledem ke komiksově předloze věrně ostříhanou Hope a se svojí dcerkou Cassie se snaží pomáhat, kde to jde. Když ale Cassie (kterou namísto Emmy Fuhrmann nyní hraje Kathryn Newton ze Slečny bestie) přijde se zařízením, které umí komunikovat s kvantovou říší, celá rodina je v mikroskopické dimenzi zase jednou lapena bez možnost návratu.

Nedobrovolným průvodcem se skupině stává Janet van Dyne. Ta ve “vesmíru pod tím naším,” ve které se skrývají celá města a početné civilizace, strávila dlouhých třicet let, a čeká ji i shledání z několika starými známými – včetně tajuplné postavy hrané Billem Murraym. Podle hercových náznaků by mělo jít o záporáka a fanoušci spekulují, že možná jde o prakticky neznámou a dost divnou komiksovou postavu Krylara, na tohle odhalení si ale budeme muset počkat.

Duchové z minulosti nicméně v kvantové říši nečekají jen na Janet. Vrátit se do role domněle mrtvého padoucha Yellowjacketa z prvního dílu trilogie by se měl vrátit Corey Stoll, který se podle některých dohadů stane filmovou verzí sešitového padoucha Modoka, výsledek křížení organické tkáně s technologií, kyborga stvořeného k zabíjení… který vypadá jako hnusná létající hlava.

Hlavní záporáckou roli ale ve třetím Ant-Manovi nehraje nikdo jiný, než nástupce Thanose jako největší hrozby pro celý svět MCU, proti kterému se všichni hrdinové budou muset spojit v chystaných pátých Avengers. Kang Dobyvatel s tváří Jonathana Majorse je cestovatelem času z tisíc let vzdálené budoucnosti, který si podrobil nespočet dimenzí a časových období. Vzniklo tak množství jeho paralelních variant, z nichž jednu si fandové mohou pamatovat i z poslední epizody Lokiho. Byly to právě události z finále seriálu, které otevřely mnohovesmír a vypustily jednu z největších hrozeb na svobodu.

Jestli z tohohle setkání Scott a ostatní odejdou celí, nebo jim Kang přistřihne křidýlka, se dozvíme 16. února, kdy má u nás film v distribuci Falconu premiéru. K režii se napotřetí vrací Peyton Reed a v hlavních rolích uvidíme Paula Rudda, Evangeline Lilly, Michaela Douglase, Kathryn Newton, Michelle Pfeiffer a Jonathana Majorse.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Marvel, Disney, Falcon © 2022