A pak přišla láska… Pavla Tomicová na ni čeká v novince Šimona Holého (trailer)

Přesně 1. prosince dorazí do kin nový snímek režiséra Šimona Holého s názvem A pak přišla láska… Představí v něm psycholožku Kristýnu, která zoufale hledá lásku a štěstí v životě. Skrze rodové léčení, tarotové karty a objímání stromů pak spolu s dcerou Sárou hledají také cestu k sobě navzájem. Kromě Pavly Tomicové v hlavní roli se ve filmu objeví i Sára Venclovská, Tereza Hofová nebo Eliška Soukupová, jak odhaluje trailer.

Režisér Šimon Holý přizval čtyři ústřední postavy snímku i ke spolupráci na scénáři. Byla to hodně kolektivní práce, ale za spoluscenáristku se nepovažuju, protože děj, situace, i s jejich obsahem, byly předem domluvené s režisérem, stejně tak i charakter mojí postavy. Takže šlo hlavně o hereckou práci s trochu jinými prostředky,“ vysvětlila představitelka Kristýny Pavla Tomicová.

Spolupráci ocenila i herečka Tereza Hofová. „Šimon Holý přišel s páteří scénáře, dějovou linkou a návrhem postav. Spousta věcí ale vznikala v průběhu natáčení na lokacích, někdy i dost intuitivně. Nechávali jsme na sebe působit prostředí, atmosféru, vzájemné nálady. Byl to zajímavý a jiný úhel zodpovědnosti, než jaký jsem u natáčení zatím zažila,“ dodala Hofová.

Ta jako kartářka Zdena nabízí konzultace lidem s problémy například pomocí karet a pobytu na statku na Vysočině. Karty podle mě ukážou, co člověk sám tuší nebo po čem touží. Záleží, jaký pocit převažuje. Můžete tomu věřit, vydat se za tím, nebo se vzepřít a utvrdit se v tom, co nechcete. Taková vlastní sebereflexe s obrázky,“ popsala svůj vztah k výkladu tarotu představitelka dcery hlavní hrdinky Sára Venclovská.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Totalfilm.cz (@totalfilm.cz)

Šimon Holý tak přivede na začátku prosince do kin další ženský snímek. „Ono to je vlastně takové pokračování mého prvního filmu Zrcadla ve tmě. I tady jde o příběh ženy, která se ocitla před velkou životní změnou. Tentokrát jde ale o více postav, které si uvědomují, že je potřeba něco změnit. Buď ale nevědí, co přesně, anebo se té změny, která musí přijít, bojí. Podobnost se Zrcadly jsem si ale uvědomil vlastně až ve chvíli příprav natáčení,“ dodal režisér.

Distribuční i slavnostní premiéru bude mít film 1. prosince 2022, do kin jej dovede společnost Aerofilms.

-red-
zdroj: G. Vágner
foto/video: Aerofilms, Totalfilm Media © 2022