Prachař, Ramba a Sokol v první ukázce z novinky Buď chlap! (trailer)

Na jaře příštího roku se v kinech objeví nový snímek s názvem Buď chlap! Tvůrci nyní představují první ukázku, která vezme diváky do Vysokých Tater, kde se odehrává nejdobrodružnější část příběhu Pavla a Terezy. Ti se setkávají po letech, aby v sobě znovu objevili to, co k sobě cítili v dětství. V hlavních rolích snímku režiséra Michala Samira se představí Jakub Prachař, Tereza Ramba, Ondřej Sokol a další.

Nejnovější počin režiséra Michala Samira (Iveta, Hany) a producentů Moniky a Jana Schwarczových (Matky) popisuje příběh Pavla, typického představitele své generace. Ve svých sedmatřiceti stále bydlí u matky, jako fotograf pracuje na průměrných zakázkách a život bere v poklidu, dokud nepotká svou dětskou lásku Terezu. A protože jeho staré city nezrezivěly, odhodlá se stát mužem, kterého by podle něj Tereza mohla milovat. „Rozhodne se vydat do Tater, kde probíhá kurz pro ‚opravdové chlapy‘. To, že se tam dá umrznout v řece nebo uklouznout po sněhu i v polovině roku, ho překvapí, osvětlil motivace jednání své postavy herec Jakub Prachař.

Buď chlap! – Tereza Ramba a Jakub Prachař (foto: Bioscop)

Jeho dětskou lásku ztvárnila v době natáčení čerstvá maminka dvou dětí Tereza Ramba. „Moje postava je velice sympatická, mladá, bezdětná, krásná žena,popsala herečka svoji filmovou Terezu. Ta se vydá hledat ztraceného Pavla do hor i s celou jeho rodinou. „Mám tam spoustu scén se Sabinou Remundovou, Ester Geislerovou, i s jejich dětmi, dodala. Roli přijala také proto, že ji zaujal scénář. „Je moc zajímavě napsaný, pro české prostředí až netypicky, takže jsem chtěla být u toho. Myslím si totiž, že se i tady dají dělat ty velké divácké filmy dobře, vysvětila Ramba, která si na natáčení ‚užila‘ například i zapadnutí do bažiny.

Buď chlap! (foto: Bioscop)

Ve Vysokých Tatrách má svoji táborovou „základnu“ bývalý mariňák ztvárněný Ondřejem Sokolem. Pro tohoto herce to není první zkušenost v nejvyšších horách Slovenska. „V Tatrách jsem v posední době točil několikrát, až to možná vypadá, že si role vybírám podle lokací. Ale mám to tam fakt rád, svěřil se filmový Weisner.

Film Buď chlap! produkuje společnost Up&Up production a do kin jej uvede 23. března 2023 Bioscop.

-red-
foto/video: Bioscop, Up&Up production © 2022