Panenka M3GAN posílí naši paranoiu z humanoidních robotů (trailer)

Novodobým atributem děsu v kinematografii jsou za poslední tři dekády rozhodně panenky. Stačí vidět porcelánovou panenku na houpacím křesle a bohatě to stačí. Pokud je panenka navíc tak živoucí jako M3GAN, může být doslova tou nejhorší noční můrou. Silný děsivý zážitek se nám rozhodli zprostředkovat tvůrci nového hororu, jehož hlavní hrdinkou je humanoidní panenka, která se dokáže připojit k jakémukoliv elektronickému zařízení, z internetu si dokáže stáhnout jakoukoliv vědomost, umí manipulovat s lidmi a v neposlední řadě dokáže ohýbat končetiny opravdu napohled velmi nepříjemným způsobem. Tady je v pořadí druhý trailer.

Snímek M3GAN, který do kin dorazí v polovině ledna, zkoumá temnou stránku technologického pokroku umělé inteligence, svůdné záležitosti, ze které naše společnost zatím těží nesporné výhody, ale zároveň se obává neznámých dopadů stále se zlepšující inteligence robotů. Když geniální robotička Gemma, kterou hraje Allison Williams (Uteč), navrhne panenku podobnou živé bytosti, která využívá umělou inteligenci k poznávání svých společníků, rozhodne se, že její čerstvě osiřelá neteř Cady (Violet McGraw) bude vhodnou testující osobou…

M3GAN (foto: CinemArt)

Cady totiž nedávno přišla při autonehodě o oba rodiče a byla svěřena do péče své tety. Gemma se jako přední inženýrka robotiky ocitá v obtížné situaci, kdy chce své neteři poskytnout bezpečný a podpůrný domov, zatímco je v práci pod silným tlakem. Její řešení? Samozřejmě je to panenka M3GAN, která byla speciálně navržena tak, aby “byla nejlepším společníkem dítěte a největším spojencem rodiče”. M3GAN dokáže dítěti naslouchat, učit se a navázat s ním pouto, a když Gemma výslovně prohlásí, že jejím cílem je “chránit Cady před újmou”, je to přesně to, co hodlá dělat, bez ohledu na to, koho nebo co si M3GAN vyloží jako hrozbu….

Film režíroval Gerard Johnstone. Do českých kin film uvede CinemArt 12. ledna 2023.

-red-
foto/video: CinemArt © 2022