Woman Talking: Zneužívané ženy v traileru dramatu s oscarovými nominacemi

Film Woman Talking (Ženy, které mluví) je adaptací stejnojmenného románu spisovatelky Miriam Toewsové a může se pochlubit působivým hereckým obsazením. Film se soustředí na ženy z izolované mennonitské komunity a na trauma, kterému čelí, když si začnou uvědomovat, že byly po léta vystaveny krutostem a zneužívání ze strany mužů ve své komunitě. Ženy se tak musí rozhodnout, zda mají zůstat a bojovat, nebo zda mají odejít a nikdy se neohlížet zpět. Všechny jsou si však jisti jednou věcí: nedopustí, aby to mužům procházelo dál. Snímek zatím nemá českého distributora, český trailer vám přinášíme, protože je snímek nominován na dva Oscary včetně kategorie Nejlepší film.

Ve Women Talking převažuje ženské herecké obsazení složené z mnoha známých hvězd. Rooney Mara si zahrála Onu, Claire Foy Salome a Jessie Buckley Mariche. Nechybí Tony Judith Ivey jako Agáta, dále Ben Whishaw jako August Epp nebo oscarová Frances McDormand v roli Scarface Janz.

Film  již několik měsíců objíždí festivaly. Premiéru měl na filmovém festivalu v Telluride v Coloradu 2. září 2022. Poté se promítal na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu, v říjnu na filmovém festivalu v New Yorku. Pak se o Vánocích začal limitovaně promítat v kinech ve Spojených státech, aby splnil podmínku pro zařazení do oscarových nominací. Do široké distribuce ale ve Státech vstoupil až na konci ledna.

V Česku se ho zatím žádný distributor uvádět nechystá.

-red-
foto/video: Totalfilm Media © 2023