Creed III: Michael B. Jordan před i za kamerou (film o filmu)

Minulosti neutečeš, a Adonise Creeda už tenhle týden v kinech čeká další velice osobní souboj. V novém filmu o filmu mrknete na plac a dovíte se, jak se hvězda trilogie popasovala s novou úlohou a jak jeho režii reflektují jeho kolegové.

Adonis Creed si žije svůj sen. S boxerskou kariérou se rozloučil obhajobou titulu, s manželkou Biancou vychovává dcerku. Kromě luxusního domu tráví čas i v soukromém gymu, kde mu pod rukama roste nová generace. Rocky by byl pyšný. Špatně se nedaří ani Creedovu představiteli Michaelu B. Jordanovi, který opakovaně prokazuje svůj herecký talent a pro završení boxerské trilogie nezůstal pouze před kamerou, ale ve svém režijním debutu se vůbec poprvé postavil i za ni. Mohl se koneckonců učit od takových jmen, jako je Ryan Coggler nebo Steven Caple.

Jak se Jordanovi v režijní stoličce líbilo a dařilo? První recenze, včetně té naší, mluví o velmi sebevědomém a úctyhodném debutu, který tradiční boxerskou formuli ctí, přesto ji ale divákům doručuje v atraktivní, zábavné, plnokrevné podobě, přičemž film perfektně funguje v komorních konverzačních scénách. Creed III vtrhne do kin 2. března.

Recenze už ve čtvrtek 2. března (i v audio verzi na podcastu).

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Entertainment, MGM © 2023