Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

VÍTÁME VÁS NA NAŠEM NOVÉM WEBU. Doufáme, že se vám tu bude líbit. ZAČALI JSME TAKÉ MĚNIT K LEPŠÍMU YOUTUBE KANÁL.

Flash se řítí vstříc nové budoucnosti DC v epickém finálním traileru

Červený rychlonožka Flash bourá hranice reality v nových záběrech lákajících na blížící se červnovou premiéru. Stejně jako minule mu u toho asistují další verze jeho samotného, Supergirl a minimálně dva Batmani.

Dosavadní filmové DC je pořádný bordel, který by se ale měl jednou provždy příchodem nového šéfa Jamese Gunna vyřešit. Nedávno jsme se tak dočkali představení jeho plánu pro novou budoucnost tohohle komiksového světa, přičemž předělem by se měl stát právě očekávaný Flash. Ten celé universum částečně zrestartuje a za rozhašenou érou vystavěnou na filmech Zacka Snydera rozhodně přibouchne dveře.

A že to je potřeba. Jak ukázaly průměrné recenze druhého Shazama a jeho neveselé výsledky v kinech, DC restart a hit potřebuje jako sůl. Bude zajímavé sledovat, jestli se právě ohýbání časoprostoru tolikrát odloženého Flashe ukáže pro Warnery být bodem zlomu.

Film adaptující legendární komiksovou událost Flashpoint, ve které se titulní hrdina vrací do minulosti ve snaze zachránit svou zesnulou matku a mění u toho nedopatřením realitu, byl přitom v přípravě už dlouhé, dlouhé roky. Prapůvodně jsme ho měli vidět už před dlouhými pěti lety, film ale mnohokrát přišel o režiséra, než u něj zakotvil Andy Muschietti, známý hlavně díky hororovým kingovkám To.

Následně natáčení citelně zkomplikoval covid, nepomohla ale ani změna ve vedení Warner Bros. i samotného DC a především pak trable ústřední hvězdy. Nebinární herci Ezra Miller, kteří Flashe ztvárňují, za sebou mají historii výtržnictví, držení i prodeje drog a často i pomateného a násilného chování. Jen před pár týdny se výměnou za zkrácení trestu přiznali v případě vloupačky, která je jen jednou z mnoha různých přestupků a trestných činů, za které budou pravděpodobně souzeni. Z tříměsíčního vězení se díky tomu vyvlékli s roční podmínkou. K rozsudku došlo půl roku před premiérou filmu.

Trailery navzdory všemu ale vypadají velmi slibně, a kromě toho naděje budí i fakt, že jeho soukromou projekci ve svém domě si ze zvědavosti před pár týdny vyžádal samotný Tom Cruise, který film režisérovi přes telefon následně vychválil jako přesně to, co nyní kina potřebují. No, když to říká sám Maverick, nezbývá než se těšit. Pokud si to filmový bůh a James Gunn ještě nerozmyslí, za pravdu mu budeme moci dát už 15. června 2023.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Vertical Entertainment, DC Studios, Warner Bros. Discovery © 2023

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast