Po dlouhém čekání jsou tu první záběry z nových Hunger Games (trailer)

Po dlouhém čekání se mohou fanoušci Hunger Games radovat, protože trailer k filmu Hunger Games: Balada o  ptácích a hadech je konečně tady. Až do této chvíle nás společnost Lionsgate držela v nevědomosti a neodhalila žádné záběry z očekávaného filmu, který se odehrává 65 let před událostmi původní úspěšné filmové série. Soustředí se na mladá léta Coriolana Snowa (v první sérii ztvárněného Donaldem Sutherlandem), který se nakonec stal prezidentem Kapitolu. Podívejte se na první video.

Tvůrci nám v novince ukáží teprve 10. ročník každoročních Hladových her a naznačují, že už tehdy byla revoluce na spadnutí.

Film je adaptací stejnojmenné knihy Suzanne Collinsové. Osmnáctiletý Coriolanus Snow se v Kapitolu připravuje na svou jedinou příležitost získat slávu jako trenér, jeho šance jsou však mizivé. Dostal ponižující úkol trénovat největšího outsidera, splátkyni z Dvanáctého kraje. V Aréně bude probíhat boj na život a na smrt. Mimo ni Coriolanus zahoří ke své splátkyni city… a stane před zásadním rozhodnutím: řídit se pravidly, nebo přežít? Boj o přežití nakonec odhalí, kdo je nevinné ptáče a kdo had, čekající na svou příležitost zaútočit.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (foto: Lionsgate)

Film Hunger Games: Balada o ptácích a hadech je režírován Francisem Lawrencem, který se po předchozích dílech opět ujímá režisérských otěží. Scénář adaptoval držitel Oscara Michael Arndt (Nevědomí) spolu s Michaelem Lessliem (Assassin’s Creed).
Novinka však není (zatím) základním kamenem nové filmové série. Měl by to být pouze samostatný prequel původní série.

Kromě Rachel Zegler a Toma Blythe v hlavních rolích najdeme ve hvězdném obsazení filmu jména jako jsou Viola Davis, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Burn Gorman, Peter Dinklage, nebo Fionnula Flanagan.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech bude mít v českých a slovenských kinech premiéru 16. listopadu.

-red-
foto/video: Forum Film © 2023