Přízraky v Benátkách: Poirot se vrací potřetí v adaptaci méně známého románu (trailer)

Agatha Christie zůstává nejprodávanější autorkou všech dob a královnou detektivek. Její příběhy byly nesčetněkrát adaptovány pro filmové plátno a jsou hlavním zdrojem inspirace pro detektivní filmy ještě dlouho po její smrti. Po novodobých úspěšných adaptacích Kennetha Branagha (Vražda v Orient expresu a Smrt na Nilu) je vítanou zprávou, že se po letních prázdninách do kin chystá už třetí moderní film o Herculu Poirotovi. Podívejte se na první trailer.

Přízraky v Benátkách, natočené podle románu Viděla jsem vraždu (Hallowe´en Party), mají na režisérské sesli i v hlavní roli opět Kennetha Branagha. Ačkoli se oba předchozí filmy setkaly se smíšenými ohlasy, oba měly velmi slušné tržby. Nové adaptace královny detektivek jsou vizuálně atraktivní, plné akce a vždy se pyšní skvělým hereckým obsazením.

Inspirace zmíněným románem znamená tak trochu odklon od Branaghových filmů. Jeho předchozí snímky Vražda v Orient expresu a Smrt na Nilu čerpají ze dvou nejznámějších románů Christie. Její záhada s halloweenskou tématikou však byla většinou přehlížena a považována za jeden z jejích slabších poirotovských románů. Branagh se však již dříve vyjádřil, že je připraven vytvořit na plátně ze zapomenutého románu něco výjimečného. Na podzim tedy uvidíme, jak se mu to podařilo.

Branagh bude mít ve Strašidlech v Benátkách k dispozici opět skvělé obsazení. Objeví se tu Tina Fey, Michelle Yeoh, Jamie Dornan, Kyle Allen, Camille Cottin, Jude Hill, Ali Khan, Emma Laird, Kelly Reilly a Riccardo Scamarico. 
Vrací se Branaghův tvůrčí tým z předchozích dvou filmů včetně scenáristy Michaela Greena.

Do českých kin film uvede 14. září Falcon.

-red-
foto/video: Falcon, 20th Century © 2023