Myška Pattie míří na výlet do starověkého Řecka mezi nebezpečné tvory

Francie patří k největším evropským tvůrcům animovaných filmů a rozhodně se nemá za co v tomto ohledu stydět. Nová kreslená komedie Myška Patttie: Na vlnách dobrodružství nás vezme na výlet do starověkého Řecka. Veselé a vynalézavé komediální dobrodružství pro celou rodinu od týmu tvůrců filmů Esa z pralesa nebo Princezna rebelka vlítne do českých kin už ve čtvrtek 11. května.

Rozzlobit některého z bohů ve starověkém Řecku rozhodně není dobrý nápad. A stárnoucí slavný hrdina Jason právě pořádně naštval samotného boha moří Poseidona.
Zvídavou a neposednou myšku Pattie a jejího neohrabaného kočičího kamaráda Sama tak čeká hodně nebezpečný úkol. Po boku Jasona, jehož město hrozí Poseidon zničit, musí čelit nejnebezpečnějším tvorům mytologie.

Myška Pattie – Na vlnách dobrodružství

“U tohoto dobrodružství jsem chtěl, aby byl vyprávěn z úhlu pohledu malého zvířátka. Napadlo mě vzít to nejmenší z nejmenších, což je případ myši mezi krysami, kočkami nebo ptáky. Z hlediska dramaturgie je to klasický mechanismus „cesty hrdiny“: uvrhnutí hlavní postavy do obtížné, ba až neřešitelné situace na začátku příběhu. Pattie je ponížená, pro své vrstevníky je téměř neviditelná, a co je horší, je příliš slabá pro svého adoptivního otce, kocoura Sama. Jak si lze představit, že by praštěná myš mohla dosáhnout stejných úspěchů jako její idol Jáson?,” vysvětluje režisér a spoluautor scénáře David Alaux.

Myška Pattie do kin dorazí s českým dabingem.

-red-
foto/video: Bioscop © 2023