Miles Morales ve finálním nabušeném traileru dvojky pavoučího spektáklu

Je tu finální trailer jednoho z nejočekávanějších filmů letošního léta. Dvojka oscarového animáku Spider-Man: Napříč paralelními světy opět slibuje zběsilou animovanou jízdu světem mnoha pavoučích bytostí. Ve dvojce hitu z roku 2018, který vzal svět útokem, měl Miles Morales (Shameik Moore, Ondřej Havel) něco málo přes rok na to, aby se zdokonalil v roli superhrdiny. Doufejme, že to, co se za tu dobu naučil, mu bude stačit na to, aby čelil tomu, co přijde teď.

Objeví se totiž nová hrozba, která způsobí multivesmíru nenapravitelné škody. S velkou mocí přichází i velká zodpovědnost a tato věta nikdy neměla větší váhu, když je osud hned několika realit na vážkách.

Miles se vydá se i za pomoci Spider-Gwen (Hailee Steinfeld, Berenika Kohoutová) dál než minule a prozkoumá zákoutí multivesmíru, která byla dosud k vidění jen na stránkách marvelovských komiksů. Stejně jako v prvním díle umožní animace větší flexibilitu v rámci filmového vyprávění a umožní dosáhnout věcí, které v hraném filmu prostě nejsou možné. Kolaps multivesmíru nebude jediným problémem, kterému bude muset Miles tentokrát čelit, protože nový marvelovský záporák Spot číhá za každým rohem. A to doslova.

Padouši nebudou jedinými novými postavami, které se v novém animovaném dobrodružství představí. V multivesmíru plném pavoučích lidí nikdy nevíte, na koho narazíte příště. Oscar Isaac se vrací jako hlas Miguela O’Hary, verzi superhrdiny, který žije v roce 2099.

Do českých kin dorazí novinka v dabované a titulkované verzi již 1. června.

-red-
foto/video: Falcon, Totalfilm Media © 2023