#annaismissing: Tvůrci Emmy oceněného seriálu natočili nový thriller (teaser)

Právě dokončený thriller #annaismissing je volným filmovým pokračováním úspěšného seriálu #martyisdead ověnčeného International Emmy Award 2020. Anna, influencerka známá svým provokativním obsahem, se na sítích tajemně odmlčí. Když patnáctiletá Nina najde fotku polonahé Anny v mobilu svého táty, rozhodne se ji vypátrat. Nový celovečerní film producentů Vratislava Šlajera, Jakuba Košťála, Milana Kuchynky a režiséra Pavla Soukupa vstoupí do českých kin 10. srpna.

Podobně jako u #martyisdead chtějí tvůrci diváky bavit, vyprávět napínavý příběh s překvapivým odhalením, ale současně otevírají důležitá témata jako je bezpečnost na internetu, digitální stopa či tzv. cancel culture, v doslovném překladu „kultura rušení“. Při té dochází k vymazání určitého člověka ze sociálních sítí či zrušení jeho veřejného vlivu ve společnosti, mnohdy neprávem. „Thriller #annaismissing volně navazuje na seriál #martyisdead, ale vypráví nový příběh a věnuje se novému případu. Opět jde o příběh inspirovaný realitou, velmi aktuální a současný. Film cílí na mladé diváky, ale stejně jako předchozí #martyisdead bude bavit i jejich rodiče,“ shodují se producenti Vratislav Šlajer a Jakub Košťál. A producent Milan Kuchynka dodává: „Mám radost, že můžeme divákům představit atraktivní napínavý film, který v sobě zároveň nese i vhled do online reality, což je pro mě, jakožto otce tří dcer, naprosto zásadní.“

Režisér Pavel Soukup a Viktorie Vítová jako Anna

Tvůrci #annaismissing mají na kontě díky úspěchu seriálu #martyisdead oceněného tzv. televizním Oscarem, mezinárodní cenou Emmy, historický úspěch pro Českou republiku, kterého zatím nikdo jiný nedosáhl. Odvrácenou stránku internetu ukázali poprvé právě v případě hlavního hrdiny Martyho, jehož sítě dohnaly nejen k slzám. Osmidílný seriál #martyisdead, složený z kratších epizod a inspirovaný reálným případem kyberšikany, je nyní exkluzivně ke zhlédnutí na Voyo jako předzvěst volného pokračovaní #annaismissing.

„Ústředním motivem seriálu #martyisdead byl rozklad rodiny vlivem sociálních sítí. Otec se snažil očistit jméno svého syna a zároveň zjistit, kdo stál za jeho vydíráním a následnou smrtí. V #annaismissing postupuje děj naopak, z rodinné idylky se stává emocionální horor. Hlavním sdělením spletitého příběhu není ani tak nalezení Anny a příčiny jejího zmizení, ale snaha komunikovat a naslouchat, a to především těm, které milujete,“ říká režisér #annaismissing a #martyisdead Pavel Soukup. Ve filmu #annaismissing hrají Alexandra Vostrejžová, Viktorie Vítová, Marek Němec, Barbora Bočková, Magdalena Čečo, Petra Bučková, Vlastina Svátková a Tereza Holá.

Filmový projekt #annaismissing vznikl ve spolupráci s Nadací PPF a bude součástí osvětové kampaně Bezpečně v síti – Děti on-line. Když rodič netuší….
Film #annaismissing vznikl v koprodukci Bionaut Dark a Fameplay, podpořil jej Státní fond kinematografie a Prague Audiovisual Fund.
Distributorem filmu je společnost Aerofilms.

-red-
foto/video: Bionaut Dark © 2023
zdroj: M. Reková, K. Bobková