Stvořitel: Lidstvo ve válce proti umělé inteligenci (trailer)

Režisér Rogue One: Star Wars Story Gareth Edwards se vrací s filmem Stvořitel, dobrodružnou sci-fi, v níž se John David Washington postaví armádě umělé inteligence v postapokalyptické válce. Vzhledem k tomu, že umělá inteligence se stává stále častějším prvkem našeho života, přichází film v ideální dobu, aby ještě více podpálil pod kotlem obav lidstva a diváctva. Díky novému traileru k filmu, který byl právě zveřejněn, mohou fanoušci před premiérou filmu na konci září nahlédnout do bezútěšné budoucnosti, kde se člověk postaví stroji.

Washington se v připravovaném filmu představí v roli Joshuy, bývalého agenta speciálních jednotek, který se uprostřed války mezi lidmi a umělou inteligencí potýká s náhlým zmizením své ženy, kterou hraje Gemma Chan. Oficiální synopse filmu prozrazuje, že Joshua je “naverbován, aby vypátral a zabil Stvořitele, nepolapitelného architekta pokročilé umělé inteligence, který vyvinul záhadnou zbraň s mocí ukončit válku… a lidstvo samotné.”. Zatímco Joshua a jeho tým bojují o přežití lidské rasy, musí se vydat hluboko na nepřátelské území, aby zjistili, že zbraň soudného dne, kterou loví, je UI v podobě dítěte.

Za kamerou stojí Greig Fraser a Oren Soffer, přičemž první z nich s Edwardsem spolupracoval už na Rogue One: Star Wars Story. Scénář k filmu napsal režisér společně s Chrisem Weitzem.

Film bude uveden do kin 28. září a dočká se uvedení i v IMAXu. Snímek do kin v Česku pošle Falcon.

-red-
foto/video: 20th Century Studios, Falcon © 2023