Wonka s tváří Chalameta nám ukáže čokoládové začátky známého hrdiny (trailer)

Karlík a továrna na čokoládu je známá dětská knížka Roalda Dahla z roku 1964. Příběh se okamžitě stal klasikou a byl několikrát zfilmován. V paměti vám samozřejmě určitě utkvělo stejnojmenné zpracování Tima Burtona s Johnnym Deppem v hlavní roli z roku 2005. První adaptací ale byl snímek z roku 1971 s vynikajícím Genem Wilderem. A střih a jsme v roce 2021, kdy došlo k oznámení třetího hraného filmu podle kultovního románu. Wonka bude tentoKrát prequelem, což nám umožní nahlédnout do čokoládových začátků známého hrdiny předtím, než se z něj stal Wonka, jak ho známe třeba z filmu s Deppem. Wonku si zahraje miláček Hollywoodu Timothée Chalamet. Teď tu navíc máme první trailer.

Film režíruje Paul King, který má zkušenosti s feel good rodinnými filmy. Na kontě má totiž oba díly Paddingtona. Na roli Wonky studio chvíli lanařilo i Toma Hollanda, nakonec ale zakotvilo u Chalameta, jehož  cena ostatně i díky produkci Warner Bros. a jejich Duně poslední dobou raketově roste. To, že je Timothée skvělý herec, nikomu nemusí dokazovat, jsou za ním v jeho mladém věku už veleúspěšné projekty (Dej mi své jméno, Lady Bird, Do morku kostí). Přesto se jeho herecký kolega z Wonky Keegan-Michael Key rozhodl na výjimečnost jeho herectví poukázat na Cinemaconu:

V tom jak hraje Wonku je úžasná lehkost, nemluvě o tom, že dává postavě naději, jakousi nezdolnost, že se nikdy nevzdá, že vždy vstane z prachu a jde dál. Z toho kluka přímo čiší charisma a úžasné sebevědomí. Je to prostě vynikající umělec.

Vedle Timothéeho Chalameta se v hlavních rolích představí právě Keegan-Michael Key, dále pak Tom Davis, Simon Farnaby, Kobna Holdbrook-Smith, Mathew Baynton, Jim Carter, Sally Hawkins, Olivia Colman, Rowan Atkinson a Rich Fulcher.

Do českých kin vpluje pohádkový Wonka 14. prosince.

-red-
foto/video: Warner Bros. Vertical Entertainment © 2023