Jak přežít svého muže: Komedie podle bestselleru herečky Jany Bernáškové má trailer

Tvůrci romantické komedie Jak přežít svého muže vznikající podle bestselleru Jany Bernáškové představili ukázku z filmu. Sama autorka knižní předlohy si ve filmu zahraje i hlavní roli. Film vznikl pod režijním vedením Rudolfa Merknera, scenáristy seriálů Vyprávěj nebo komedií Bobule či Rafťáci. Novinka vejde do kin na podzim.

Film vypráví příběh mladé herečky Lucie (Jana Bernášková), která se po mateřské dovolené snaží vrátit do práce, ale setkává se s klasickými starostmi svobodných matek a současně se zamotává do bláznivých situací při hledání nové lásky. Hlavní hrdinku na její nelehké životní cestě doprovázejí její extrovertní potrhlé kamarádky (Iva Pazderková, Mahulena Bočanová, Pavla Dostálová) a její zhmotnělý vnitřní hlas Šedivka (Ivana Chýlková), se kterou má velmi komplikovaný vztah. Kolik mužů a žen musíme v životě přežít, než potkáme toho pravého?

Foto na filmový plakát fotil renomovaný fotograf Tomáš Třeštík, který s režisérem filmu chodil na FAMU. „Ruda Merkner již přišel s konkrétním nápadem, jak by si plakát představoval. Jeho vizi jsem se snažil zachovat, jen jsme koncepci plakátu nakonec trochu zjednodušili, aby měl vizuál větší reklamní potenciál,” říká Tomáš Třeštík.

Jak přežít svého muže

Za kameru filmu se postavil francouzský kameraman Nicolas Bordier. „Od kamery vždycky chci, aby mě natočené obrazy fascinovaly. A Nicolasův showreel mě uhranul. A navíc, jak není Nicolas z Prahy, vidí tohle mnou milované město úplně jinak,” komentuje jeho zapojení do projektu režisér Merkner. „Věřím, že právě Nicolasova kamera přispěje k nezapomenutelnému diváckému zážitku,” dodává k tomu Bernášková.

Ve filmu se kromě již jmenovaných herců objeví také Jitka Sedláčková, Roman Zach, Marek Němec, Tomáš Měcháček, Hana Vagnerová, Veronika Khek Kubařová, Sára Rychlíková, Václav Vašák, Jordan Haj, Jiří Krampol nebo Jiří Ployhar.

Film vstoupí do českých kin 9. listopadu, do slovenských pak o týden později.

-red-
zdroj: J. Lohrová
foto/video: Falcon © 2023