Vrabčák Richard chce vést celé hejno, vrací se animovaná komedie Letíme

Do kin se vrací malý vrabčák Richard, kterého už v prvním díle animované komedie Letíme vychovala poněkud překvapivě rodinka čápů. Na konci prvního dílu dorazil statečný vrabec Richard se svou náhradní rodinou do zimního sídla v Africe. V pokračování Letíme 2 je na pořadu dne odlet zpět do Evropy. Ale ještě předtím rodinku čeká dobrodružství, při kterém Richard potká nové přátele a bude se muset vypořádat s novým nepřítelem.

Ti, kteří viděli první díl, se potkají opět se starými známými: Richard a jeho nevlastní bratr Max soupeří o přízeň svých rodičů. O tom, kdo se stane příštím vůdčím “čápem” a bude se smět učit od stávajícího “šéfa hejna” na cestě domů na sever, rozhodne složitá zkouška. Jenže rada starších mu to nedovolí, což odvážného vrabčáka rozzlobí a rozhodne se odletět na vlastní pěst. Dostane se do dalekého pouštního města, kde potká vrabčici Samii a její kamarády, které drží v zajetí chamtivý páv Zamano. Jediný způsob, jak je může zachránit, je vyřešit hádanku a najít Velký Klenot, který již Zamano a jeho služebníci velmi dlouho hledají.

Pokračování rodinné podívané nabídne kromě starých známých i řadu nových postav včetně malého vrabčáka Federballa nebo drsné Samie, která si v ničem nezadá s odvážným vrabčákem Richardem.

Tvůrci slibují neobvyklá prostředí, nápadité postavy a poselství založená na hodnotách, jako je přátelství, rodina a soudržnost. A děti se prý i poučí o tom, jak nepropadat nenasytnému konzumu.

Pokračování ptačí animované komedie dorazí do kin 24. srpna s českým dabingem.

-red-
foto/video: Forum Film CZ, Wild Bunch Germany © 2023