Aquamanovo Ztracené království se konečně poodhaluje v traileru

Aquaman od Jamese Wana je jediným filmem z DCEU, který vydělal přes miliardu dolarů. Ono taky jde o docela unikátní podívanou. Podvodní bojovníky na žralocích a mořských koních a jejich šarvátky s obřími kraby ostatně nevidíme v kinech denně. Na pokračování fandové čekali dlouhých pět let, Ztracené království se ale konečně představuje v prvním traileru.

Po úspěchu jedničky by se čekalo, že se Jason Momoa vrátí jako Arthur Curry mnohem dříve, druhý Aquamana si ale prošel produkčním peklem, ze kterého by se stresem sesypal nejeden superhrdina. Film byl několikrát přetáčen a přestříhán po katastrofálních reakcích testovacího publika, jedna z hlavních hvězd Amber Heard se dostala na pranýř médií i veřejnosti během soudního fiaska s exmanželem Johnnym Deppem, studia Warner Bros. i jejich odnož DC si mezitím prošla restrukturalizací a změnou vedení, a nakonec propagaci zněmožnila stávka v Hollywoodu. Je zázrak, že se film vůbec na plátna podívá, zvlášť po nevalných tržebních výsledcích Flashe či Blue Beetla.

Loučení se světem, který před lety nastartoval Zac Snyder, se přese všechno nyní představuje v první plnohodnotné ukázce. Příběh může skalním fanouškům DC připomenout animák Justice League: Throne of Atlantis. Krátce po událostech Ligy spravedlnosti se ve filmu Arthur má snažit přijmout svou odpovědnost vůči Atlantidě i suchozemcům. Stává se ochráncem oceánů, záhy ale jeho nevlastní bratr Orm znovu rozdmýchá konflikt s povrchem. Do toho všeho se navíc na scénu vrací i obrněný padouch Black Manta, který se Arthurovi hodlá pomstít za smrt svého otce v úvodu jedničky.

Jason Momoa na place (foto: Warner Bros.)

James Wan si zjevně na diváky připravil další přepálené epické dobrodružství, jehož megalomanským měřítkem si tvůrci zjevně vytyčili ambici přijít s podvodními Star Wars či Pánem prstenů. Vzledem k probíhajícímu restartu filmového DC a všem zákulisním trablům by asi bylo lehce naivní čekat komiksovou revoluci, můžeme ale doufat v zábavný, přepálený biják, který se nestydí za svou excentričnost a úsměvnou premisu. Výsledek uvidíme těsně před Vánoci, 21. prosince.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Warner Bros. Discovery, Vertical Entertainment, DC © 2023