Gump 2 má dotočeno, poslední klapka padla na Blaníku při hromadné scéně s tisíci psy (video)

Poslední scénu do filmu pojali tvůrci snímku Gump – jsme dvojka velkolepě. Zahrálo si v ní totiž na deset tisíc pejskařů s jejich třemi a půl tisíci mazlíčky. Na programu byl společný výšlap na horu Blaník, který vedli herci Vica Kerekeš, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová. Natočený materiál nyní míří do střižny a nový film režiséra F. A. Brabce přijde do kin v březnu 2024.

V rámci pokračování filmu o Gumpovi vytvořili tvůrci rekord v počtu psů ve filmu. Navzdory letním teplotám se o víkendu v Louňovicích pod Blaníkem sešlo bezmála deset tisíc lidí se třemi a půl tisíci psy. Poté, co zhlédli program na pódiu, statečně absolvovali výšlap na horu Blaník. Gumpa tak kromě nich před kamerou na horu doprovázeli herci Vica Kerekeš, Richard Krajčo, Štěpán Kozub a Nela Boudová. V čele průvodu dodávali energii ostatním a po náročném výletu se ještě se zájemci ochotně fotili a podepisovali knihy o Gumpovi.

„Jsem nadšený z lidí, kteří sem dnes přišli,“ neskrýval radost z rekordního počtu unikátních komparzistů režisér filmu F. A. Brabec. „Tak disciplinovaný komparz lidí a psů, to je sen každého režiséra! Moc chválím jejich vytrvalost i dobrou náladu, kterou si i ve velkém horku zachovali,“ dodal.

Jak vnímají natáčení pokračování oblíbeného filmu samotní herci? „Myslím, že dvojka bude určitě jiná, než jednička. Bude o trochu vtipnější a možná o chlup dojemnější,“ svěřil se Štěpán Kozub, jehož postava Křiváka zapluje úplně přirozeně mezi ostatní. Byl to pořádný punk, protože natáčení se zvířetem je vždycky komplikované, ale myslím, že nám to s Gumpem šlo,“ doplnil poslední natáčecí den Richard Krajčo.

„Bude to taková pohádku pro pro dospělé i pro mladé,“ vysvětlila Vica Kerekeš, představitelka Kostičky. A režisér F. A. Brabec přitakává. „Šlo nám o to, aby byl obsah nějakým způsobem nejen pokračováním toho, co jsme už jednou uvařili, ale aby to celé mělo nějakou další hodnotu.“  Ve dvojce je tak mnohem větší prostor pro lásku a vtip. „Bude to film o vtipných věcech, které mezi člověkem a zvířetem vznikají,“ dodal producent snímku a scenárista Filip Rožek.

 

Kromě zmíněných herců a zvířat se fanoušci filmu o Gumpovi mohou těšit i na herce z původního obsazení – Bolka Polívku, Evu Holubovou, Ivanu Chýlkovou, Karla Rodena, Zbygniewa Czendlika či influencerku Annu Šulcovou. Hlas Gumpa opět uslyší v podání herce Ivana Trojana, který namluví i audioknihu.

Natočený materiál se nyní posouvá do střižny. Film Gump – jsme dvojka se do kin podívá 28. března 2024.

-red-
foto/video: Totalfilm Media, Bioscop © 2023