Mladý Snow bude bojovat sám se sebou v prequelu Hunger Games (trailer)

Očekávaný prequel slavné filmové série bude opět režírovat Francis Lawrence, který natočil poslední tři filmy série Hunger Games. Prequel nazvaný Hunger Games: Balada o ptácích a hadech sleduje Coriolana Snowa, který v porovnání s vystupováním v původních filmech Hunger Games není ani zlovolný, ani krvežíznivý a toužící po moci. Je ale ctižádostivý, v osmnácti letech se stává mentorem v desátém ročníku Hladových her a dostane přidělenu Lucy Gray Bairdovou z 12. okrsku. Následuje komplikovaný vztah mezi ním a Lucy i boj se soucitnou i chladnou verzí sebe sama. Podívejte se na nový trailer.

Tom Blyth střídá Donalda Sutherlanda, aby ztvárnil jeho mladší verzi. Znát ho můžete třeba ze seriálu HBO Zlatý věkRachel Zegler v roli Lucy se nedávno objevila v superhrdinském pokračování Shazam! Soumrak bohů a brzy si zahraje titulní roli v Disneyho hraném remaku Sněhurky.

Film je adaptací stejnojmenné knihy Suzanne Collinsové. Scénář adaptoval držitel Oscara Michael Arndt (Nevědomí) spolu s Michaelem Lessliem (Assassin’s Creed). Novinka však není (zatím) základním kamenem nové filmové série. Měl by to být pouze samostatný prequel původní série.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech (foto: Lionsgate)

Kromě Rachel Zegler a Toma Blythe v hlavních rolích najdeme ve hvězdném obsazení filmu objeví i Viola Davis, Hunter Schafer, Jason Schwartzman, Burn Gorman, Peter Dinklage, nebo Fionnula Flanagan.

Hunger Games: Balada o ptácích a hadech bude mít v českých a slovenských kinech premiéru 16. listopadu.

-red-
foto/video: © Forum Film 2023