Garfield je zpátky v prvním traileru, na plátna kin zamíří v květnu 2024

Dnes byl zveřejněn první trailer Garfielda ve filmu, který divákům nabízí novou verzi ikonického kocoura, který nesnáší pondělky a tolik miluje lasagne. Animovaný film prošel velmi složitým procesem vývoje a po letech čekání je další Garfieldovo dobrodružství tedy konečně tady. Postavičky, které diváci poprvé viděli v roce 1978, se chystají na návrat v příběhu určeném pro celou rodinu. Hlavní roli ikonického kocoura namluví Chris Pratt. Podívejte se na první trailer s českými titulky.

Pratta v původním znění doplní Samuel L. Jackson nebo Nicholas Hoult. Jackson namluví kocourova otce, Hoult pak Jona, majitele Garfielda.

Režisérem chystaného animovaného dobrodružství je Mark Dindal. Dindal se pokusí vnést do klasického příběhu o nevrlém kocourovi, který nechce doma pomáhat, i když má v hloubi duše lidi kolem sebe rád, svůj vlastní styl vyprávění. Uvidíme, zda bude natolik svěží, že si ho diváci po desítkách let strávených s ikonickým kocourem oblíbí.

Kdo Garfielda namluví v česky dabované verzi, to zatím nevíme. Bohužel to kvůli úmrtí už nemůže být Vladimír Čech, jehož hlas byl dlouhá léta v Česku se slavným kocourem spjatý.

Už je to dlouho, co se Garfield objevil na velkém plátně, přičemž posledním pokusem byl film z roku 2004. V tomto mixu hraného a animovaného filmu se jako hlas titulního kocoura představil Bill Murray, zatímco Breckin Meyer ztvárnil lidskou verzi Jona. Film byl natolik úspěšný, že studio schválilo výrobu pokračování a o dva roky později byl do kin uveden film Garfield: Příběh dvou koťátek, v Česku ale uváděný pod prostým názvem Garfield 2. Dvojka z roku 2006 byla ale nakonec propadák a hodnocení na filmových databázích tomu odpovídá.

Garfield ve filmu vstoupí do českých kin 23. května 2024. Dabovanou verzi traileru zveřejníme v následujících dnech.

-red-
foto/video: © Falcon, Sony 2023