Furiosa má trailer, další díl Šíleného Maxe režíruje opět Miller

Téměř deset let připravovaný prequel Furiosa: Sága Šíleného Maxe se soustředí na fanoušky oblíbenou imperátorku Furiosu, kterou ve filmu z roku 2015 ztvárnila Charlize Theron. Nyní, když roli převzala Anya Taylor-Joy, je konečně čas podívat se, jak očekávaný film vypadá. Trailer k nám dorazil přímo z brazilského Comic-Conu, kde byl premiérově představen. Očekávaná novinka se do kin chystá na konci května 2024.

Ve filmu se krom Taylor-Joy objeví i Chris Hemsworth. K oběma hlavním hercům se na Comic-Conu připojil i dlouholetý režisér Šíleného Maxe George Miller, který se rozpovídal o tom, že u této série vydržel rekordně dlouho. Miller zatím režíroval všechny díly Šíleného Maxe od roku 1979, kdy filmová série odstartovala. Předchozí díl s podtitulem Zběsilá cesta (2015) byl kasovním trhákem a navíc se mu podařilo urvat šest z deseti Oscarů, na které byl nominován.

Vzhledem k tomu, že premiéra postapokalyptického dobrodružství je naplánována na květen, je první trailer jistě jen první ze záplavy obsahu, který teprve uvidíme. Absence slova “Mad Max” v anglickém názvu naznačuje, že Max Rocatansky (v podání Mela Gibsona a Toma Hardyho) se v příběhu nejspíš vůbec neobjeví.

Netřeba dodávat, že Millerův snímek je jedním z nejočekávanějších filmů roku 2024. Pokud se přiblíží úspěchu dílu z roku 2015, mohli bychom opět po delší době vidět jednu z nejlepších filmových akcí. Minimálně vizuál a první trailer slibují nadmíru uspokojující zážitek.

Furiosa: Sága Šíleného Maxe bude mít v kinech premiéru 23. května 2024.

-red-
foto/video: © Warner Bros., Vertical Entert. 2023