TADY VARY: Železní bratři s osvaleným Efronem o měsíc dřív

Přesně o měsíc dřív uvidí první diváci novinku ze stáje A24 o bratrech Erichowých, kteří v Americe prosluli jako wrestlingoví zápasníci. V srdcervoucím příběhu o píli, dřině a bratrské lásce se v hlavních rolích představí Zac Efron, Jeremy Allen White (Medvěd) a Harris Dickinson (Trojúhelník smutku). Film se bude v rámci projektu Tady Vary 7. února souběžně promítat ve více než 50 kinech po celé republice.

Film vypráví v jistém smyslu triumfální a zároveň tragický příběh wrestlingové rodiny Von Erichů, jejíž příběh se nepřestal psát v podstatě dodnes. V čele s patriarchou rodiny, wrestlerem Fritzem Von Erichem, se pět z jeho šesti synů vydalo v jeho stopách a stalo se wrestlery. Daň, kterou si sport a sláva vybraly, vyústila ale v nečekanou tragédii.
Emotivní příběh natočený podle skutečné události odhaluje jejich sourozeneckou lásku a oddanost rodině, ale i tvrdý dril despotického otce a trenéra v jedné osobě.

Do ringu i na filmová plátna opět nastupuje Zac Efron. Poslední dobou pořádně svalnatý herecký chameleon se během uplynulého roku neustále převtěluje a přizpůsobuje novým rolím. Mění žánry, pluje mezi horory a epickými válečnými dramaty a teď se ocitá zpocený a umazaný od krve v životopisném dramatu Železní bratři. Nutno také zmínit angažmá Harrise Dickinsona z Trojúhelníku smutku nebo Jeremyho Allena Whitea, jehož hvězda míří výš a výš díky úspěšnému a ceněnému seriálu Medvěd. V dalších rolích se představí Lily James nebo Holt McCallany jako obávaná hlava rodiny Fritz.

Železní bratři (foto: Aerofilms)

Mluví se o skvělých hereckých výkonech zmíněných pánů, včetně fenomenální fyzické transformace, kterou herečtí bratři prošli. Film natočil Sean Durkin, který měl doposud z těch známějších titulů na kontě pouze Klícku s Judem Lawem.

TADY VARY probíhají v rámci téměř šedesátky zapojených kin. Více zde. Snímek Železní bratři se promítá 7. února.

Tady Vary 2023/24 jsou nový koncept filmové sezóny s předplatným. Z více než 56 zapojených kin si vyberete své nejbližší nebo nejoblíbenější. Pořídíte si předplatné a v kalendáři vyznačíte příslušný počet večerů mezi říjnem 2023 a červnem 2024, případně lednem a červnem 2024 v případě jarního předplatného. Jednou měsíčně se projdete po červeném koberci a užijete si předpremiéru skvělého filmu. Spolu s vámi budou film ve stejnou chvíli sledovat diváci po celé ČR. Festivalovou atmosféru navodí úvod přenášený do všech kin.

-red-
foto/video: © Aerofilms, A24 2024