Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

První záběry: Po Mušketýrech je tu nový Monte Christo

V loňském roce bylo i v českých kinech uvedeno nové dvoudílné zpracování Třech mušketýrů. Teď zamíří do kin další čerstvá francouzská adaptace románu Alexandra Dumase. Na řadu přišel obávaný mstitel vlastního neutěšeného osudu Hrabě Monte Christo. Snímek natočili tvůrci zmíněných Mušketýrů. Bioscop film v létě uvede s českým dabingem i titulky. Podívat se můžete na obě verze první upoutávky.

Legendární román ve filmu a televizi

Hrabě Monte Christo (Le comte de Monte-Cristo) je po Třech mušketýrech druhý nejznámější román francouzského spisovatele Alexandra Dumase staršího. Poprvé byl vydán v letech 1844 až 1845.

Od počátku 20. století vzniklo více než 20 filmových adaptací. Nejznámější je verze s Jeanem Maraisem z roku 1954 od režiséra Roberta Vernaye a pak také britská adaptace z roku 1975, ve které hraběte ztvárnil Richard Chamberlain. Z televizních verzí si diváci nejvíc pamatují čtyřdílnou minisérii z roku 1998 se Gérardem Depardieu.

Klasický příběh s rozpočtem 43 milionů eur

I nové velkolepé zpracování s tváří Pierra Niney (César za titulní roli ve filmu Yves Saint Laurent) se vrací do Marseilles v roce 1815. Mladý lodní důstojník Edmond Dantes zažívá nejšťastnější obdobní svého života. Má se stát kapitánem a konečně se oženit s láskou svého života, krásnou Mercedes.
Jeho úspěch ale u mnohých vzbuzuje žárlivost. Edmond se stává obětí zákeřného plánu. Ze dne na den je bez soudu uvězněn v kobce pevnosti If, bez naděje na propuštění.

Jediný, s kým může Edmond mluvit, je Abbé Faria, vězeň z vedlejší kobky. Abbé se stává Edmondovým přítelem a učitelem. Před smrtí mu Abbé svěří tajemství o ztraceném pokladu. Po dlouhých čtrnácti letech utrpení, zoufalství a beznaděje se Edmondovi podaří uprchnout a najít poklad ukrytý na ostrově Monte Christo.

Jediné, po čem Edmond Dantes touží, je zúčtovat se všemi, kteří ho zradili. Nyní, vyzbrojen obrovským majetkem, se bez slitování vydává na cestu pomsty… 

Pierre Niney (foto: UniFrance)

S úctyhodným rozpočtem 43 milionů eur se režie a tvorby scénáře ujali, stejně jako v případě dvoudílných Mušketýrů, zkušení Alexandre de La Patelliére a Matthieu Delaporte.

Dobrodružný film Hrabě Monte Christo uvede 27. června do našich kin Bioscop.

-red-
foto/video: © Bioscop, Pathé 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast