Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

UŽ JSTE SI POSLECHLI NÁŠ PODCAST S REŽISÉREM PETEREM BEBJAKEM? MIMO JINÉ O NOVINCE SMRŠŤ NEBO VEDLEJŠÍ PRODUKT? NAJDETE HO ZDE.

V kinech od 11. dubna

Osobnost prezidenta Václava Havla fascinuje minimálně od okamžiku jeho vstupu do veřejného života. Režisér Petr Jančárek s producentem Jiřím Konečným nyní nabízejí nový pohled na tuto osobnost v dokumentu Tady Havel, slyšíte mě? Rakouská režisérka Jessica Hausner nabízí v novince Club Zero syrový thriller o zničující síle autority. Ohňostroje mapují na půdorysu homosexuálního vztahu dvou sicilských chlapců ovzduší netolerance Itálie v osmdesátých letech minulého století. Nezlomní vypráví příběh jednoho sportovce a zatoulaného psa, kterého potká při zdolávání vytrvalostního závodu. A nakonec tu máme další pokračování oblíbené franšízy Krotitelé duchů, tentokrát s podtitulem Říše ledu.

Tady Havel, slyšíte mě? (Česko, 2024)

Prezident, občan, režisér, přítel, manžel, pacient, muž na sklonku života… Unikátní dokument Petra Jančárka Tady Havel, slyšíte mě? představuje Václava Havla v jeho známých, ale i veřejnosti dosud skrytých polohách. Vychází přitom z nikdy nepublikovaného materiálu, natočeného během posledních let jeho života. Film vstupuje do kin v době, kdy Havlův myšlenkový odkaz a důraz na individuální svobodu ve společnosti rezonují silněji než kdy dříve. Václav Havel k nám znovu promlouvá. A my se s ním můžeme znovu setkat.

Tady Havel, slyšíte mě?
Dokumentární
Česko, 2023, 85 min
Režie: Petr Jančárek
Scénář: Petr Jančárek
Kamera: Petr Jančárek
Hudba: Michal Rataj
Hrají: Václav Havel

Club Zero (Rakousko, 2023)

Slečna Novaková (Mia Wasikowska) přichází do prestižní internátní školy, aby studentům ukázala nejnovější stravovací trendy. Učí je, jak jíst uvědoměle – méně a lépe. Novým „udržitelným“ životním stylem se mají oprostit ode všeho, čemu doposud věřili. Mezi slečnou Novakovou a partou studentů se brzy vytvoří nebezpečně silné pouto. Než si ostatní učitelé a zaneprázdnění rodiče uvědomí, co se děje, situace se vymyká kontrole. Režisérka Jessica Hausner natočila syrový a velmi aktuální thriller o zničující síle autority a její magnetizující moci v období křehkého dospívání.

Club Zero
Komedie / Drama / Thriller
Rakousko / Velká Británie / Německo / Francie / Dánsko, 2023, 110 min
Režie: Jessica Hausner
Scénář: Jessica Hausner, Géraldine Bajard
Kamera: Martin Gschlacht
Hudba: Markus Binder
Hrají: Mia Wasikowska, Luke Barker, Ksenia Devriendt, Florence Baker, Samuel D Anderson, Gwen Currant, Sam Hoare, Sidse Babett Knudsen, Elsa Zylberstein, Amanda Lawrence, Amir El-Masry, Camilla Rutherford, Keeley Forsyth, Mathieu Demy, Szandra Asztalos, Lukas Turtur, Megan Hughes

Ohňostroje (Itálie, 2023)

Láska tak čistá a nevinná, jako ji milujeme ze Srdcerváčů, rozkvétá v horkém létě roku 1982 i mezi dvěma mladými Italy. Situaci jim však komplikuje silně homofobní prostředí sicilského městečka. Sedmnáctiletý Gianni prošel nedobrovolným coming outem a potýká se s neustálými útoky, zatímco Nino žije svůj život v milující rodině v sladké nevědomosti o své sexualitě. Náhoda spojí jejich cesty a z kluků se stanou nerozluční přátelé. Brzy ovšem jejich vztah přeroste v čirou lásku a to jediné, po čem touží, je prožít svůj milostný příběh beze strachu. Sicilská společnost výbušná jako ohňostroj, se kterým obchoduje Ninův otec, jinakost neodpouští. Zvítězí nevinnost a cit nad konzervativností a tvrdostí, nebo vzplane a zůstane po ní jenom nahořklý, duhový dým? Film podle skutečných událostí, který rozmrazí srdce a přesvědčí, že pravá láska existuje.

Ohňostroje
Stranizza d’amuri
Drama / Romantický
Itálie, 2023, 134 min (Alternativní 129 min)
Režie: Giuseppe Fiorello
Scénář: Andrea Cedrola, Carlo Salsa, Giuseppe Fiorello, Josella Porto
Kamera: Ramiro Civita
Hrají: Gabriele Pizzurro, Samuele Segreto, Fabrizia Sacchi, Enrico Roccaforte, Simona Malato, Sebastiano Tinè, Giuditta Vasile, Anita Pomario

Nezlomní (USA, 2024)

Po devatenácti letech vytrvalostního závodění stojí Michael (Mark Wahlberg) naposled na startovní čáře. Během následujících 10 dnů se na mistrovství světa Adventure Racing v Dominikánské republice ještě jednou pokusí dovést svůj tým vítězně do cíle. V náročném terénu napříč latinskoamerickou džunglí ho ale kromě překážek čeká i jedno překvapivé setkání. V divočině totiž narazí na opuštěného psa, který se k němu přidá a stane se součástí týmu. Na 700kilometrové trati pak mezi ním a toulavým psem Arthurem vznikne silné pouto. Věrnost, oddanost a statečnost zatoulaného psa ho doslova ohromí. Všichni si sáhnou daleko za hranice svých sil a závod jim začnou komplikovat zranění. Brzy se ukáže, že společně je nic nezlomí. A že přátelství je možná víc než vítězství.

Nezlomní
Arthur the King
Dobrodružný / Drama
USA, 2024, 106 min
Režie: Simon Cellan Jones
Předloha: Mikael Lindnord (kniha)
Scénář: Michael Brandt
Kamera: Jacques Jouffret
Hudba: Kevin Matley
Hrají: Mark Wahlberg, Simu Liu, Juliet Rylance, Nathalie Emmanuel, Ali Suliman, Rob Collins, Michael Landes, Paul Guilfoyle, Bear Grylls, Viktor Åkerblom

Krotitelé duchů: Říše ledu (USA, 2024)

Ve snímku Krotitelé duchů: Říše ledu se rodina Spenglerových vrací tam, kde to všechno začalo, tedy do legendární hasičské stanice v New Yorku, aby zde její členové spojili síly s původními Krotiteli duchů. Ti mezitím vybudovali přísně tajnou laboratoř, jejímž účelem je posunout chytání duchů na zcela novou úroveň. Když ale do našeho světa prostřednictvím starobylého artefaktu proniknou zlé síly, musejí novopečení Krotitelé duchů i staří veteráni vynaložit veškeré úsilí na to, aby ochránili svůj domov a zachránili celý svět před příchodem nové doby ledové.

Krotitelé duchů: Říše ledu
Ghostbusters: Frozen Empire
Dobrodružný / Sci-Fi / Fantasy / Komedie
USA, 2024, 115 min
Režie: Gil Kenan
Scénář: Gil Kenan, Jason Reitman
Kamera: Eric Steelberg
Hudba: Dario Marianelli
Hrají: Mckenna Grace, Finn Wolfhard, Paul Rudd, Carrie Coon, Kumail Nanjiani, Patton Oswalt, Logan Kim, Celeste O’Connor, Emily Alyn Lind, James Acaster, Bill Murray, Dan Aykroyd, Ernie Hudson, Annie Potts, William Atherton, Jesse Gallegos, John Rothman, Allison McKay, Damian Muziani, Maria Teresa Creasey, Pat Kiernan, Jonathan Mercedes

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast