Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

FESTIVAL NEJHORŠÍCH A BIZARNÍCH FILMŮ ZAČÍNÁ V PRAZE UŽ DNES. O FESTIVALU NARUBY VÍC TADY.

Strašný film + dobrý rum = super zážitek! Podcast o ujetém festivalu Naruby a rumovém kině Balt

Lamagedon, Velocipastor, Vraždící gauč, Vraždící kolotoč, ale i kultovky jako The Room nebo Svatba Jiřího Káry. Kluci z kina Balt a festivalu Naruby jdou proti proudu. V kulisách pitevny, kostela nebo krypty se nebojí pouštět ty nejhorší filmy, které za poslední půlstoletí vznikly. O tom, kde na ty nejvybranější filmové delikatesy chodí, proč má vůbec smysl je vidět nebo o roztomilých komentářích u jejich trailerů jsme si povídali s Davidem Paškevičem, filmovým nadšencem, který za oběma projekty stojí.

Jak v pražském kině Balt, tak na jeho dceřiném festivalu Naruby, se praktikuje jednoduchá rovnice: špatný film + kvalitní rum = skvělý zážitek. „Nemusíte mít miliardy, abyste natočil bestseller,“ krčí se smíchem rameny šéf ujeté party, jejichž trailery u nás na kanále tradičně budí slušné pozdvižení: „Ty reakce jsou naprosto skvělý. Líbí se mi, že veškerý hejt se místo nás směřuje na Totalfilm, to je krásný,“ rýpnul si do nás ve studiu trefně a zlomyslně po přečtení jen několika málo z nich.

Kino v pražských Bradavicích

Zatímco vloni se promítalo v prostorách bývalé čističky odpadních vod, tentokrát se můžete kulturně obohatit i ochudit v atmosféře bývalého kláštera z 19. století. „Festival se vždy snažíme umístit do zajímavé lokality. Tentokrát jsme vybrali pražský prostor Gabriel Loci, kde promítáme v kryptě, knihovně nebo pitevně,“ popisuje Paškevič neobvyklý prostor s nesmírně barvitou historií.

Unikátní kinosály, které v něm během festivalu najdete, pak každý pochopitelně mají své zaměření. Strašidelný prostor Pitevny je ideální pro projekci těch nejkrvavějších béčkových filmů; dřevěné obložení Knihovny s jejími velkými okny s historickou mozaikou vyloženě vybízí ke sledování těch nejhorších snímků se sklenkou rumu; tajemná Krypta pak je ideální kulisa k promítání s tématikou záhrobí a žraločí tématikou.

Gabriel Loci

Výběr z hroznů

Co se programu týče, k intoxikaci vám tentokrát Paškevič a ostatní dramaturgové nadělí pořádnou porci těch nejzkaženějších pseudofilmových laskominek, jako je namátkou první ugandský akční velkofilm, film o vraždícím krocanovi mstícím se za své upečené druhy, nejhorší film na světě The Room nebo zbrusu nový dokument o legendě českého internetu, Jiřím Károvi, který si kluci z kina Balt produkovali sami. Doprovodí jím kultovní svatební video, které festival uvede v restaurované podobě… a chybět nebude ani protagonistova hambatá socha.

V podcastu jsme mimo jiné probrali i to, jak se podobné mňamky vůbec shání nebo jak se distributoři tváří na to, když chcete na jejich film nalepit štempl „nejhorší“ a dodat k němu divákům čtyři rumy, aby jeho sledování vůbec přežili.

Kromě filmů a rumů každopádně festival nabídne i šťavnatý doprovodný program čítající turnaj ve fotbálku, kurz lhaní, stand-upy a další radosti.

Festival Naruby proběhne od 12. do 15. června a pokud máte pocit, že jste už viděli všechno, určitě se skočte přesvědčit o opaku.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Balt Cinema, Gabriel Loci; audio: Totalfilm Media © 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast