Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

ÚPLNĚ PRVNÍ OCHUTNÁVKA Z POKRAČOVÁNÍ VELEÚSPĚŠNÉHO VYŠEHRADU JE TADY. NATÁČENÍ PRÁVĚ ZAČALO.

Nejkrásnější a nejdojemnější animák roku? Rozzum v divočině má velmi slibný trailer

Na letošní září si pro nás studio DreamWorks přichystalo adaptaci slavné knihy Petera Browna Robot v divočině nazvané Rozzum v divočině (The Wild Robot). Film fanoušky zaujal před časem už prvním povedeným teaserem. Teď tu máme plnohodnotný trailer a už jsme naprosto pevně přesvědčeni o nadcházející výjimečné filmové události. Posuďte sami.

Robot – jednotka ROZZUM 7134, zkráceně „Roz“ – ztroskotá na neobydleném ostrově a musí se naučit přizpůsobit drsnému prostředí, postupně navazovat vztahy se zvířaty na ostrově a stát se adoptivním rodičem osiřelého housátka.

Stroj je ve skutečnosti ženského pohlaví. V originále mu tedy hlas propůjčí oscarová herečka Lupita Nyong’o. Dalším hlasem této rodinné podívané bude Pedro Pascal. Zajímavostí je také účast starwars ikony Marka Hamilla.

Rozzum v divočině (foto: CinemArt)

R.osumovi U.niversální R.oboti

Přestože Robot v divočině je oficiální titul české verze zmiňované knížky, český distributor CinemArt se rozhodl využít autorův lehký odkaz na původ slova Robot a robotí hrdinku popasoval jménem vycházejícím z českého slova Rozum. Jak asi víte, Česko dalo světu pár mezinárodně užívaných slov a tím pravděpodobně nejznámějším je právě ROBOT, slovo poprvé použité v románu R.U.R. klasikem Karlem Čapkem. Vymyslel jej ale jeho bratr Josef.

Oficiální definice robota, kterou vymyslela Mezinárodní organizace pro standardizaci definice robota zní podle normy ISO 8373 jako „automaticky řízený, opětovně programovatelný, víceúčelový manipulátor pro činnost ve třech nebo více osách, který může být buď pevně upevněn na místě, nebo mobilní k užití v průmyslových automatických aplikacích.“ Josef Čapek by byl asi překvapen, jak složitě dnes vysvětlujeme jeho původní název pro umělé lidi.

Rozzum v divočině (foto: CinemArt)

Robot v divočině Petera Browna, který poprvé vyšel v roce 2016, se stal fenoménem a vyšplhal se na první místo žebříčku bestsellerů New York Times. Na světě jsou už další dvě pokračování a spisovatel za práci na této sérii dostal řadu prestižních knižních cen.

Snímek režíruje Mark Sanders, který má na kontě hity Jak vycvičit draka nebo Croodsovi. Do českých kin se Rozzum v divočině vydá s českým dabingem 26. září.

-red-
foto/video: © CinemArt 2024

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast