Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

MANDALORIAN, DEN ODHALENÍ, SPASITEL, SUPERGIRL NEBO MIMONI. MRKNĚTE NA PŘELOŽENÉ TRAILERY A SPOTY Z LETOŠNÍHO SUPER BOWLU.

Neonová revoluce se vrací. Tron: Ares láká na efektní vizuály a Nine Inch Nails

Digitální říše se znovu otevírá. Nový trailer na Tron: Ares zve s dabingem, titulky a zbrusu novým songem od Nine Inch Nails na další výpravu do virtuálního světa plného světelných motorek, futuristických arén a ikonického designu. Nový díl slibuje nejen vizuálně ohromující zážitek, ale i akčnější a temnější příběh o střetu digitální a lidské reality. Hlavní postavou je totiž tentokrát titulní program Ares, který dostává neobvyklý úkol: opustit digitální svět a vydat se do našeho. V našich kinech se o to pokusí už 9. října.

Čtyřicetiletá série

Tron patří mezi kultovní sci-fi série, která začala už v roce 1982, kdy revoluční biják předběhl svou dobu a položil základy digitální estetiky ve filmu. V roce 2010 na něj navázal sequel Tron: Legacy. Ten přinesl moderní vizuální efekty, soundtrack od Daft Punk a návrat původní postavy Kevina Flynna s tváří digitálně omlazeného Jeffa Bridgese. Přestože film rozdělil kritiky, získal silnou fanouškovskou základnu a jeho svět tak zůstal pro studio lákavý dodnes.

Trojku s podtitulem Ares režíruje Joachim Rønning (Piráti z Karibiku: Salazarova pomsta, Zloba: Královna černé magie) a hlavní roli Arese ztvární Jared Leto. Dál se ve filmu objeví Greta Lee, Evan Peters, Jodie Turner-Smith, Cameron Monaghan… a, jak už víme, i Jeff Bridges.

Natáčení probíhalo převážně ve Vancouveru a na rozdíl od předchozího dílu se víc soustředilo na praktické efekty a reálné lokace – právě proto, že část příběhu se odehrává v našem světě. Produkce zároveň kladla důraz na futuristický, ale uvěřitelný design, a vizuální tým čerpal inspiraci z brutalistní architektury i současných technologických trendů.

Jared Leto jako titulní program Ares

Neonový videoklip

Jedním z největších lákadel je i tentokrát hudební složka, o původní soundtrack se totiž tentokrát postará legendární rocková kapela Nine Inch Nails. Nová skladba As Alive As You Need Me To Be, která zazní i v traileru, představuje první singl z alba a zároveň první novou hudbu kapely po pěti letech. Přestože její členové Trent Reznor a Atticus Ross už sklízeli úspěchy jako filmoví skladatelé (a dokonce posbírali Oscary za Sociální síť a Duši), jde o vůbec první oficiální filmovou hudbu vydanou pod jménem kapely.

Martin Mažári, Totalfilm.cz
foto/video: Falcon © 2025

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast