Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo

Černý telefon znovu zvoní: Pokračování hororového hitu láká dalším trailerem

Před čtyřmi lety přežil třináctiletý kluk svou smrt, když dokázal přelstít a zabít stvůru, která ho uvěznila ve sklepě svého domu. Pokračování úspěšného hororu Černý telefon odhalilo druhý trailer a tvůrci slibují návrat do světa dětských nočních můr a nervy drásajícího napětí. První díl z roku 2021, natočený podle povídky Joea Hilla, syna Stephena Kinga, překvapil nejen výbornými recenzemi, ale i tržbami. Při rozpočtu pouhých 18 milionů dolarů dokázal film utržit přes 160 milionů po celém světě a rychle se zařadil mezi nejzajímavější hororové počiny posledních let. Mrkněte na další ukázku pokračování.

Noční můra neskončila

Třináctiletý Finn (Mason Thames) byl jediný, komu se podařilo uniknout sériovému únosci a vrahovi přezdívanému Chmaták (Ethan Hawk). Dokonce ho na útěku dokázal zabít. Výrazně mu v tom pomohl odpojený černý telefon, kterým komunikoval s Chmatákovými obětmi.

Když přežijete takový horor, vrací se vám do normálního života těžko. Paradoxně mnohem hůř snáší prožité hrůzy Finnova citlivá mladší sestra Gwen (Madeleine McGraw). Pronásledují ji sny o zvonícím černém telefonu a třech klucích zmizelých beze stopy před lety během zimního prázdninového pobytu v táboře v rezervaci Alpine Lake. Ve snaze oddělit sny a skutečnost vyrazí Gwen s Finnem pátrat po tragické minulosti do zmíněného tábora, kde je masivní sněhová bouře odřízne od civilizace. To ale bude jejich nejmenší problém. I v tomto táboře totiž Gwen pronásledují noční můry, mnohem ošklivější než ty, které snila doma. Objevuje se v nich Chmaták, chlap, kterého Finn před lety sprovodil ze světa. Jenže když vám tohle monstrum tvrdí, že „mrtvý“ je jen slovo, musíte ho brát smrtelně vážně.

Smrt je jen slovo

K velké radosti fanoušků se v pokračování vrací Ethan Hawke, jehož výkon v roli únosce s ďábelskou maskou se zapsal do seznamu jeho nejikoničtějších rolí. Ačkoliv osud jeho postavy byl v prvním díle zdánlivě uzavřen, trailery napovídají, že nadpřirozený prvek umožňuje postavám komunikovat i ze záhrobí. Hrůza tak ještě zdaleka neskončila.

Klíčovou roli znovu ztvárňuje mladý herec Mason Thames, který byl v prvním filmu vynikající jako unesený Finney. Jeho herecká kariéra od té doby strmě stoupá – nedávno si zahrál hlavní roli hrané verze animované klasiky Jak vycvičit draka. Černý telefon 2 tak potvrzuje jeho status jednoho z nejzajímavějších mladých hereckých talentů.

Režisér Scott Derrickson, který stojí i za prvním dílem, zůstává věrný svému stylu a opět se opírá o kombinaci psychologického napětí, paranormálních motivů a retro estetiky. Slibuje však, že pokračování nebude jen dalším variací na tentýž příběh – půjde prý o emocionálně hlubší a tematicky vrstevnatější film. Zatímco první díl považuje spíš za thriller s nadpřirozenými prvky, pokračování je podle něj čistokrevný horor. „Je drsnější, násilnější a krvavější. V krutosti a extrémnosti situací se vydává daleko za limity prvního dílu,“ slibuje. Zda se mu podaří navázat i kvalitativně, uvidíme už 16. října.

-red-
foto/video: © CinemArt, Universal, Blumhouse 2025

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast