Nepřehlédněte

ČT nabídne v lednu čtyři nové seriály (videa)

Mimořádně bohatý leden nabídne svým divákům veřejnoprávní televize. Cyklus Škoda lásky, který začal úspěšně minulou neděli epizodou s Karlem Gottem, krimi podle skutečných případů pražské mordparty – Případy 1. oddělení, sitcom s herci Dejvického divadla Čtvrtá hvězda o hotelu, který se snaží získat čtvrtou hvězdičku a velkolepý historický seriál od tvůrců Vyprávěj – První republika.

Škoda lásky (od 29. prosince, každou neděli)
Škoda lásky (foto: ČT)

Škoda lásky (foto: ČT)

První díl režiséra Jana Hřebejka o nezlomné fanynce Karla Gotta sklidil u diváků dva dny před Silvestrem velký úspěch. Povídkový cyklus hořkých komedií o lásce ve všech jejích podobách podle námětů významných českých spisovatelů.

Autory jsou Jaroslav Havlíček, Michal Viewegh, Irena Obermannová, Martina Formanová, Petr Šabach, Petr Hudský a Ivan Klíma. Režírovali Jan Hřebejk, Vít Karas, Petr Zahrádka a Zdeněk Jiráský.

Psali jsme také:
Nový cyklus Škoda lásky
Případy 1. oddělení (od 6.ledna, každé pondělí) 
Případy 1. oddělení (foto: ČT)

Případy 1. oddělení (foto: ČT)

Případy 1. oddělení je kriminální seriál inspirovaný čtrnácti skutečnými případy, které řešili po roce 1989 detektivové z oddělení vražd na území Prahy. Jistě si vzpomenete například na sexuálního agresora z Jižního města, případ vraždy střihače TV Nova, nebo nájemnou vraždu, kterou si objednal majitel domu, aby se zbavil nepohodlné nájemnice.

Spoluautorem scénáře je skutečný šéf pražské mordparty Josef Mareš. Seriál má tak značnou autenticitu.

Čtvrtá hvězda (od 6. ledna, každé pondělí)

Čtvrtá hvězda (foto: ČT)

Čtvrtá hvězda (foto: ČT)

Nový sitkom s herci Dejvického divadla pod režijním vedením Jana Prušinovského a Miroslava Krobota. Hotel na kraji Prahy. Tři patra, tři hvězdičky. Manažerka chce čtvrtou. Mají na to rok. Zvládnou to, když jsou všichni úplně blbí? 

Čtvrtá hvězda (foto: ČT)

Čtvrtá hvězda (foto: ČT)

Uvidíme Ivana Trojana, Miroslava Krobota, Václava Neužila, Davida Novotného, Martu Issovou, Jaroslava Plesla, Simonu Babčíkovou, Kláru Melíškovou, Taťjanu Medveckou, Radka Holuba a další.

Scénárista Petr Kolečko a dramaturg Petr Jarchovský, kteří doplňují režijně-scenáristický tandem Jana Prušinovského a Miroslava Krobota, zárukou originality jistě jsou. Všichni se potkali při natáčení filmu Okresní přebor – Poslední zápas Pepika Hnátka. “Museli jsme ve scenáristické trojici dojít ke kompromisu v názoru na to, co je zábavné a co ne, a doufám, že jsme se trefili. Nakonec to vyhrál Honza Prušinovský,” prozradil o vzniku seriálu Krobot.

První republika (od 17. ledna, každý pátek)
První republika (foto: ČT)

První republika (foto: ČT)

Svým konceptem navazuje na úspěšnou sérii Vyprávěj. Rodinná sága rozvětveného klanu Valentových začíná pár dní před koncem první světové války. Ve výpravné sérii dostane svůj prostor láska, peníze, ale i detektivní linka s vraždou. Jak řekl režisér Biser Arichtev, nová série má mnohem atraktivnější kulisy a natáčení představuje mravenčí práci výtvarného štábu.

Z hlediska výroby se jedná o jedinečný projekt, který je financován mezinárodně, s podporou pobídek Státního fondu kinematografie. Navíc Dramedy má pro seriál mezinárodního distributora. O projekt projevili zájem distributoři z celé Evropy. Scénář napsali Jan Gardner, Magdalena Buštová a Pavel Gotthard. Režie se ujali Biser Arichtev a Johanna Steiger – Antošová.

připravil: -MS-, totalfilm.cz
foto/video: © Česká televize

Napište nám co si myslíte

Nebojte, Vaše emailová adresa nebude zveřejněna.