Menu

TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
TotalFilm YouTube logo TotalFilm Spotify logo TotalFilm Instagram logo TotalFilm Facebook logo
Infobox ikona

KVIFF 2024: PŘIJEDE VIGGO MORTENSEN, CLIVE OWEN, STEVEN SODERBERGH NEBO DANIEL BRÜHL. PODROBNOSTI ZDE.

Doctora Strange bude hrát Benedict Cumberbatch

Tohle je opravdu dobrá zpráva. Dlouho se mluví o obsazení role Doctora Strange. Další marvelovská postava skončí nejspíš na stole jednoho z nejvyhledávanějších herců současnosti Benedicta Cumberbatche. Britský herec, který nejvíc proslul rolí televizního Sherlocka je s Marvelem údajně před podpisem smlouvy. Zprávu o tom přinesl server Deadline.

Benedict Cumerbatch (foto: archiv Totalfilmu)

Benedict Cumberbatch (foto: archiv Totalfilmu)

Film o kouzelnickém neurochirurgovi bude režírovat Scott Derrickson (Sinister), scénář napsal Jon Spaihts (Prometheus). Doctor Strange je neurochirurg a navíc čaroděj. Zemi chrání před hrozbami pomocí magie, mystiky a bojových umění. V kinech se film objeví v roce 2016.
O roli před časem vyjednával i Joaquin Phoenix, Tom Hardy nebo Jared Leto. Marvel zatím zprávu nepotvrdil. Ale zdroje hovoří o téměř jisté dohodě s Cumberbatchem.

Kdo je Doctor Strange?
doctor_strangeStephen Vincent Strange se narodil ve Philadelphii. Vystudoval medicínu a stal se brilantním neurochirurgem. Úspěch mu však stoupl do hlavy a stal se egoistou, kterého zajímal jen zisk z lékařské kariéry. Následně přežil vážnou dopravní nehodu, avšak rozdrcené ruce mu zabránily v pokračování ve své kariéře. Pohrdavě odmítl nabídky pracovat v poradním lékařském týmu či vyučovat a veškerý svůj majetek vynaložil v honbě za alternativními metodami léčby svého zranění. Úplně bez peněz a v depresích se vydal hledat poslední pomoc u tibetského mystika zvaného Prastarý (Ancient One). Ten mu však nejdříve odmítl pomoci kvůli jeho sobectví. Strange proto nejprve musel vykonat duševní očistnou cestu. Dr-Strange-Special-Ed-1Během své cesty odhalil spiknutí proti Prastarému, které zosnoval jeho žák Baron Mordo. Zcela nezištně ho pomohl potlačit a následně byl přijat do učení mystérií a magie.
Jako následovník a žák Prastarého rozpoznával svět magie a mystiky, spolu s existencí mnoha dimenzí. Postupně se vypracoval na nejmocnějšího mága na světě.
Jeho hlavními nepřáteli se staly zlé nadpřirozené bytosti jako Nightmare, Dormammu, Umar, Shuma-Gorath, Topaz a Rintrah.

Často používá magické artefakty jako: plášť levitace (Cloak of Levitation), Agamottovo oko (Eye of Agamotto), knihu Vishanti (the Book of the Vishanti) a Agamattovu kouli (the Orb of Agamotto).

Žije v magické rezidenci Sanctum Sanctorum v New Yorku, kde bydlí i jeho sluha Wong a další mág Rintrah. V reálném roce 1973 v komiksu zemřel jeho mentor Prastarý a Doctor Strange ho nahradil, od té doby využívá přízvisko Nejvyšší mág.

připravil: JG, totalfilm.cz
zdroj: Deadline, Wikipedia, archiv

TotalFilm YouTube logoTotalfilm kanál TotalFilm Spotify logoTotalfilm podcast