Po Mádlovi bude režírovat i Kotek – do kin chystá komedii Padesátka

Po úspěchu Jiřího Mádla coby scénáristy a režiséra filmu Pojedeme k moři se rozhodl na režisérskou židli posadit i Vojta Kotek. Nutno ale připomenout, že to není jeho první režijní zkušenost. Točil už jeden televizní film z projektu Nevinné lži pro Českou televizi. Nyní začne jako režisér natáčet celovečerní komedii Padesátka podle scénáře Petra Kolečka.

Film se odehrává v zimě na horách a jeho děj se točí okolo lidí ze zasněžených hřebenů, běžkařského závodu Tříkrálová padesátka a muže, který se rozhodl poznat svého otce. Tvůrci Padesátky slibují situační i konverzační humor, překvapivé zvraty i horský klid.  „Chtěli bychom navázat na klasické horské komedie S tebou mě baví svět, Anděl na horách, Krakonoš a lyžníci nebo Sněženky a machři. Měl by z ní ale zavanout i Cimrmanův vichr z hor,“ přibližuje Vojta Kotek. V hlavních rolích se představí Jakub Prachař, Marek Taclík, Ondřej Pavelka a Vilma Cibulková.

První klapka padne 7. března. Natáčení bude probíhat až na sklonku letošní zimy, během ledna a února se ale herci na své role připravovali běžkařským tréninkem v bílé stopě. Marka Taclíka a Ondřeje Pavelku si vzal pod křídla mistr světa v běhu na 50km Martin Koukal, jenž si v padesátce i sám zahraje.

„Jakub Prachař si vymínil individuální přípravu, očekávám, že se na start dostaví v plné běžkařské formě i se znalostí textu,“ doplňuje Kotek k přípravám.

Padesátka bude vznikat ve Špindlerově mlýně a jeho okolí, kde se točili i populární Snowboarďáci. Tehdejší neznámí mladíci Vojta Kotek – Jiří Mádl se sem nyní vrátí už jako filmové hvězdy. V Padesátce si společně zahraji v teplákové retrospektivě ze 70tých let a na plátně se potkají po téměř deseti letech. Oba navíc svým dílem výrazně promluví do osudu hrdinů filmu.

Titulní píseň k filmu složí Michal Hrůza. Premiéra v kinech je v plánu na přelom roku 2015 a 2016. Producentem filmu je Format Factory, distributorem Bontonfilm, partnerem je TV Prima.

připravil: MS, totalfilm.cz
zdroj: Bontonfilm