Nepřehlédněte

Ethan Hunt je zpátky – MI5 Rogue Nation má teaser trailer

Ethan Hunt je zpět. Vrací se po pětileté pauze, kdy ve čtvrtém pokračování Mission Impossible: Ghost protocol, lezl po mrakodrapech v Dubaji nebo čelil velkému výbuchu v Kremlu. Ke konci července přijde další neproveditelné mise, tentokrát s podtitulem Rogue nation. Podívejte se na teaser trailer.

Tom Cruise zde spojil síly s režisérem Christopherem McQuarriem, se kterým se zná již z natáčení Jacka Reachera. Cruise si McQuarriera natolik oblíbil, že jej doporučil jako scénáristu jeho dalšího projektu – Na hraně zítřka a následně také do režisérské sesle nového Mission Impossible.

Premiéra byla nejprve stanovena na prosinec, kam se ale vřítilo sedmé pokračování Star Wars. To nejdříve vyhnalo herní adaptaci WarCraft na březen 2016 a po dlouhém čekání nakonec i Rogue nation. To ale seskočilo do léta 2015, konkrétně na 30. července. Doufejme, že tvůrci nic neuspěchali. Po zhlédnutí traileru se ale obavy takřka rozplynou. Cruise je opět ve své kůži! Nebojí se opět rozdávat rány a kulky na všechny strany, a hlavně se neostýchá předvádět kaskadérské kousky, za které by se nestyděli herci o dekádu mladší.

Mission Impossible 5 (foto: Paramount)

Mission Impossible 5 (foto: Paramount)

V pátém díle se opět objeví známé postavy, kterých se zhostili Simon Pegg nebo Jeremy Renner. Ze čtyřky však chybí Paula Patton, což je velká škoda, neboť se na ní sakra dobře koukalo. Snad se jí nabažíme ve zmiňovaném WarCraftu, kde se zhostila role orkské válečnice Garony.

Společně s blížící se premiérou budou samozřejmě přibývat další propagační materiály, kromě dnes zveřejněného teaseru spatřil světlo světa i famózní plakát, ve kterém dvaapadesátiletý Cruise šplhá po letícím letadle. Akce bude zřejmě nepřeberné množství, tak doufejme, že pátý díl této úspěšné série bude minimálně tak dobrý, jako jeho předchůdci.

mi5 poster

připravil: Petr Račko, totalfilm.cz
foto/video: Paramount Pictures © 2015